Bakan Albayrak’tan Cemaat İtirafı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Bakan Berat Albayrak, FETÖ'nün okulunda okuduğunu fakat FETÖ'ye aklını kiraya vermediğini ifade etti.

Bakan Albayrak’tan Cemaat İtirafı
Bakan Albayrak’tan Cemaat İtirafı Meltem Yüksel
Bu içerik 544 kez okundu.

TBMM Genel Kurulu’nda Bakanlığının bütçesi görüşüldüğü esnada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel arasında okul tartışması yaşandı.

Özel, Bakan Albayrak’a, “Biz devletin, parasız yatılı imkanlarıyla okurken cemaat okullarında burslu okuyan adam, tenekeyi parlatsan da çeyrek altın etmeyeceğini gösterdi” ifadeleriyle yüklendi. Bakan Albayrak ise, FETÖ’nün okullarında okuduğunu doğruladı.

Albayrak, cemaat okulunda okuduğunu fakat burslu okumadığını belirterek; “35 sene içerisinde cemaatin yüzlerce okulunda okuyan yüz binlerce, milyonlarca gencin bir tanesiyim. Ama öyle bir anne baba yetiştirdi ki beni, hiçbir zaman ama hiçbir zaman aklımı bir beşere kiraya vermedim. Elhamdülillah, öyle vermedim ki, beni o dediğiniz güruh iyi bilir kimin oğlu olduğumu, nasıl bir hayat yaşadığımı. Hiçbir zaman inandığımdan geri durmadım. Bu ülkede o okullarda okumuş FETÖ'cü olmayan yüz binlerce gencimiz var, aklını kiraya vermemiş insanlarımız var" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Bakan Albayrak'ın sözlerine karşılık, "Sayın Bakan bir cemaatin okulunda okumuştur. Eğer şu an bakan olmasaydı, şu anda o geceyi birlikte geçirdiği ve ülkenin en kudretlisi olarak gördüğü kişinin yanında ve damadı olmasaydı, yüz binlerce o okulda okumuş ve tek suçu o okulda okumak görülen kişi gibi memuriyetten ihraç edilmiş, hapishaneye atılmış olacaktı" dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Süleyman Soylu’dan FETÖ’ye Övgü Dolu Sözler

Berat Albayrak Cemaat FETÖ Okul TBMM Meclis Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı CHP Özgür Özel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500