Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yargılanırken cezaevinde odasının hazırlandığı iddiasını Yozgat'tan yanıtladı.

Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt
Bakan Bozdağ'dan Kılıçdaroğlu'na Yanıt Ecem Şenol
Bu içerik 975 kez okundu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu'nun tutukluluğu öncesinde Maltepe Cezaevi'nde oda hazırlandığına dair açıklamasına yanıt vererek bunun açık bir yalan olduğunu daha da ötesi çok açık bir iftira olduğunu kaydetti. Vatandaşı tahrik etmek için yapılan bir iftira olduğunu belirten Bozdağ, Kılıçdaroğlu’na seslenerek bu söylenen iftirayı ispat etmezse o zaman namuslu, şerefli bir adam olduğunu söyleyerek gezemeyeceğini kaydetti.

Ramazan Bayramı'nı memleketi Yozgat'ta geçiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Aydınçık ilçe meydanında vatandaşlar ile bayramlaştı. Burada bir konuşma yapan Bakan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Enis Berberoğlu'nun yargılanması sırasında Maltepe Cezaevi'nde odasının hazırlandığı iddialarına yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun sürekli yalan söylediğini ifade eden Bakan Bozdağ, şimdi sabah bir başka bir şey söylediğini ve Maltepe Cezaevi'nde oda hazırlandığına dair olarak bunun çok açık bir yalan olduğunu ve böyle bir şey olmadığını ifade etti. Berberoğlu’na verilen cezayı, kamuoyu gibi Adalet Bakanlığı'nın da karar açıklandıktan sonra duyduğunu vurgulayan Bozdağ, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de ondan sonra duyduğunu, birisi tutuklandığı zaman veya ceza aldığı zaman, ceza alırken cezayla beraber tutuklandıktan sonra nereye konulacağına ondan sonra karar verileceğini ifade etti. Sayın Berberoğlu’nun nereye konulacağına, hakkında çıkan karardan sonra karar verildiğini beyan eden Bozdağ, Türkiye’nin cezaevlerinde yapılan çalışmaları veya olmayan şeyleri varmış gibi göstermenin, başka alana doğru çarpıtmak ana muhalefetin liderine yakışmayacağını dile getirdi.

Kılıçdaroğlu'na seslenen Bakan Bozdağ, buradan kendi diliyle kendine seslendiğini ve bu dediği iftirayı ispat etmezse o zaman 'Namuslu, şerefli bir adamım' diye toplumun içinde gezemeyeceğini, ispat ettikten sonra gereğinin yapılacağını ve hangi cezaevine konulacağı konusunda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yasalarla yetkilendirildiği sorusunu sordu. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Ramazanda Giden Kiloları Bayramda Almayın

Adalet Bakanı Bekir BOzdağ Yanıt Kemal Kılıçdaroğlu Enis Berberoğlu İftira Cezaevi Açıklama Söylem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500