Bakan İkinci Milli İçkimizi Açıkladı: Üzüm Suyu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ayrandan sonraki ‘milli içeceğin’ üzüm suyu olacağını açıklayarak büyük bir eksiği tamamladı.

Bakan İkinci Milli İçkimizi Açıkladı: Üzüm Suyu
Bakan İkinci Milli İçkimizi Açıkladı: Üzüm Suyu Ecem Şenol
Bu içerik 1157 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bundan birkaç yıl önce alkollü içecek tüketimini eleştirip ayranın ‘milli içecek’ olduğunu iddia etmişti. Bakan Fakıbaba da Manisa’da kuru üzüm rekoltesinin 310 bin ton olduğunu duyurarak, kilogram fiyatının 4 liranın altına düşmeyeceğini söyledi ve ardından ikinci milli içkiyi açıkladı.

Üzüm üreticilerinin ikramı üzüm suyunu içen Fakıbaba, Erdoğan’ın izinden giderek ikinci milli içki boşluğunu doldurdu. Üzüm suyunu çok beğendiğini söyleyen bakan ayran kadar üzüm suyunun da milli içeceğimiz olduğunu ve üzüm suyunda hiçbir katkı maddesi olmadığını ifade etti. Tadının çok güzel ve doğal olduğunu belirten Fakıbaba, çok kızdığı şeyin, içeriği belli olmayan ne olduğu bilinmeyen özellikle dışarıdan getirilen ürünler olduğunu da kaydetti. Bakan Fakıbaba, mis gibi ürettiğimiz kendi içeceklerimiz varken başka içecek içmenin, sadece marka olmasının kendisini çok rahatsız ettiğini ve ayrandan sonraki milli içeceğin bu olacağını açıkladı. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Metro İstasyonunda Silahlı Saldırı

 

 

Tarım Bakanı Üzüm Suyu Açıklama Milli İçecek Ayran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Katkı Maddesi Doğal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500