istanbul escort

Bakan Kurum’dan Plastik Poşet Açıklaması

Ankara Sanayi Odasında düzenlenen Çevre Mevzuatı Kapsamında Farkındalığın Artırılması toplantısında konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum plastik poşet uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum’dan Plastik Poşet Açıklaması
Bakan Kurum’dan Plastik Poşet Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 614 kez okundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara Sanayi Odasında düzenlenen Çevre Mevzuatı Kapsamında Farkındalığın Artırılması toplantısında konuştu.

Atıkların geri toplanması ve plastik poşetlerin ücretli olmasına ilişkin önemli bir düzenleme yapıldığını belirten Kurum, 1 Ocak’tan itibaren uygulamanın hayata geçtiğini hatırlattı. Kurum, bu süreçte vatandaşın, sivil toplum örgütlerinin ve milletvekillerinin verdiği destekle ilgili taraflara teşekkürlerini iletti.

Süreçle ilgili kısa bilgi veren Kurum, “4 gündür bu uygulamaya geçildi ve görüyoruz ki plastik poşet kullanımı yaklaşık yüzde 50 azalmış durumda. Biz 2019’dan önce yıllık 30-35 milyar plastik poşet tüketiyorduk. Kişi başı 440 olan plastik poşet kullanımını çok yakın zamanda yüzde 90 oranında azaltarak 2025 yılında inşallah 40 adete düşürmeyi hedefliyoruz. Uygulamanın geçmesiyle birlikte de bu kullanım yaklaşık yüzde 50 azalmış durumda” ifadesini kullandı.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Esad Güçleri Münbiç’te

Murat Kurum Poşet Plastik Poşet Ankara Market
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Koç Holding'den Süleyman Soylu'ya ‘Özel Jet’ Yanıtı
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu
Didem Yılmaz’dan Uğur Dündar Yorumu