Bakan Soylu Skandal Sözlerinden Çark Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında polislere seslenerek "Okul etrafında uyuşturucu satıcıları görürseniz ayaklarını kırın, suçu bana atın" sözlerinin tepki çekmesi üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Bakan Soylu Skandal Sözlerinden Çark Etti
Bakan Soylu Skandal Sözlerinden Çark Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 440 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MEB Şura Salonu’nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’nın açılış konuşmasında polislere seslenerek "Okul etrafında uyuşturucu satıcıları görürseniz ayaklarını kırın, suçu bana atın" sözlerine tepkiler gelmişti. Soylu bunun üzerine yeni bir açıklamada bulundu.

Hürriyet’ten Deniz Zeyrek’e konuşan bakan, konunun büyüklüğüne dikkat çekmek o ifadeyi kullandığını, kararlı olmak gerektiğini, iki yıldır bunu söylediğini ve şimdiye kadar hiçbir polisin de gidip ayak kırmadığını söyledi.

Soylu'nun açıklamalarını köşesine taşıyan Deniz Zeyrek'in yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

VAN’da sokak ortasında “yavaş yürüyor” gerekçesiyle eşini tekmeleyen şahıs, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Eşine defalarca şiddet uygulayıp iki çocuğunu katleden şahsın, defalarca şikâyet edilmesine karşın hiçbir yaptırımla karşılaşmadığı ortaya çıktı.

Şaşırdık mı? Hayır, şaşırmadık. Çünkü bu tür olayları çok görüyoruz ve bu tür suçların failleri, her zaman mevzuattan açık bir kapı bulup özgür kalabiliyorlar.

Bu haberleri okuduktan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun polise yaptığı, “Okul etrafında uyuşturucu satıcıları görürseniz ayaklarını kırın, suçu bana atın” çağrısına bakışım değişti. Kendimi “Bakan da herhalde yargıya güvenmiyor. Ön kapıdan teslim edilen zanlıların arka kapıdan çıkmasına isyan ediyor” derken buldum.

Sonra bu görüşe körü körüne inanmaktansa kendisine “Siz de mi yargıya güvenmiyorsunuz? Neden öyle dediniz” diye sormanın daha mantıklı olduğunu düşündüm. Aradım ve sordum. Bakan Soylu, tereddüt etmeden şu cevabı verdi:

“Yargıya güveniyorum, çünkü bu konuda görevini tam yapıyor. Ben olayın büyüklüğüne dikkat çekmek için bu ifadeyi kullandım. Kararlı olmalıyız, kararlılığımızı göstermeliyiz. Başka türlü dikkat çekemeyiz. İki yıldır bunu söylüyorum, hiçbir polis gidip ayak kırmadı.”

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı Polis Uyuşturucu Hürriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500