Bakandan Dilenci Muamelesi Gören Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti

2013 yılında dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar yardım isteyen ve dilenci muamelesi gören Dilek Özçelik 27 yaşında hayatını kaybetti.

Bakandan Dilenci Muamelesi Gören Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti
Bakandan Dilenci Muamelesi Gören Dilek Özçelik Hayatını Kaybetti Meltem Yüksel
Bu içerik 575 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Edirne'de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ziyareti esnasında yanına gidip kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, ’Dilenci değilim" diyerek geri çeviren lenf kanseri hastası üniversiteli 27 yaşındaki Dilek Özçelik, hayatını kaybetti.

Lenf Kanseri olan Özçelik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’dan yardım istemiş ve Bakan Bayraktar, kanser hastası genç kızın cebine derdini dinlemek yerine para koymuş ve Dilek’te; ”Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” şeklinde tepki göstermişti.

Özçelik’in bu sözleri Türkiye'de o dönem büyük ses getirmişti. Çıkan haberlerden sonra Dilek'in bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı.

Hastalığı sebebiyle Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’ndeki eğitimine devam edemeyen ve yıllardır kanserle mücadele eden Dilek Özçelik, Tekirdağ'ın Saray İlçesi'nde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Fakat yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Özçelik, Saray'ın Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye camiinde kılınan ikindi namazının ardından toprağa verildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Striptizci Robotlar Görücüye Çıktı

Dilek Özçelik Kanser Lenf Kanseri Tekirdağ Bakan Dilenci Erdoğan Bayraktar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500