Bakanı Zora Sokan Pensilvanya Fotoğrafı

FETÖ davasında, eski Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Nurettin Okandan, Bakan Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2012 senesinde Pensilvanya’da çekildiğini söylediği fotoğrafı mahkeme heyetine sundu.

Bakanı Zora Sokan Pensilvanya Fotoğrafı
Bakanı Zora Sokan Pensilvanya Fotoğrafı Meltem Yüksel
Bu içerik 782 kez okundu.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçtiğimiz gün görülen FETÖ davasında, Kayseri Sanayi Odası eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 2012 yılında Pensilvanya’ya yapılan bir ziyarette çekildiğini söylediği fotoğrafı mahkemeye verdi.

Dava dosyasına giren fotoğrafta Bakan Özhaseki’nin yanı sıra FETÖ’nün Pensilvanya’daki rehberi olarak bilinen Mahmut Yeter, iddianamelerde örgütün Kayseri İmamı olarak adı geçen firari sanık Sıtkı Baş, FETÖ’nün talimatıyla AKP’den istifa ederek bağısız milletvekili olarak kalan ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yurtdışına kaçan Ahmet Öksüzkaya vardı. Geziye, başkan ve iki belediye çalışanının dışındakilerin kendi parasıyla katıldığı belirtildi.

25-26 ve 27 Eylül tarihlerinde yapılan duruşmada “etkin pişmanlık şartlarına uygun ifade vermediği” için yeniden tutuklanan ve Nevşehir Cezaevi'ne konulan iş adamı Okandan, tekrar etkin pişmanlık haklarından faydalanmak istediğini ve örgütün yapılanması ile ilgili olarak tüm bildiklerini mahkeme ile paylaşacağını söyledi. Amerika'da örgüt elebaşı Fetullah Gülen'i ziyareti sırasında çektirdiklerini iddia ettiği fotoğrafı Mahkeme Başkanı Murat Şamlı'ya teslim etti. FETÖ sanığı Okandan, bu fotoğrafları çektirdiklerini kendisinin unuttuğunu, fakat eşi ve çocuklarının fotoğrafı evde bulduğu için şimdi mahkemeye sunduğunu belirtti.

O geziyi anlatan iş adamı; “2012 yılında Amerika gezisine katıldım. Pensilvanya'ya gidip Gülen ile yarım saat görüşme yaptık. Bu ziyareti Sıtkı Baş ve Gülen'in yanında çalışan Mahmut Yeter ayarladı” ifadelerini kullandı. Nurettin Okandan etkin pişmanlık şartlarını yerine getirdiği gerekçesiyle adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Suriye Zirvesi Öncesinde Kritik Görüşme

Pensilvanya FETÖ Fethullah Gülen Nurettin Okandan Kayseri Çevre ve Şehircilik Bakanı Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500