Bakanlar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kayseri’de yaşanan terör saldırısında yaralanan ve tedavi altına alınan askerleri ziyaret etti.

Bakanlar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti
Bakanlar Yaralı Askerleri Ziyaret Etti Yaren Yalçın
Bu içerik 1343 kez okundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kayseri’de yaşanan terör saldırısında yaralanan ve tedavi altına alınan askerleri ziyaret etti. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, saldırıda yaralanan askerleri ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, yaralıların durumları hakkında bilgi verdi.

Üniversite hastanesinde 39 yaralı olduğunu ve 2 kişinin ameliyatının sürdüğünü belirten Bakan Akdağ, 1 kişinin durumunun ciddi olduğunu kaydetti. Bakan Akdağ, "Hastane ziyaretlerinde kalabalık olarak ziyaret etmekten itina ediyoruz. Üniversite hastanemizde 39 yaralımız var. Bu 39 yaralıdan 2 arkadaşımız halen ameliyattadır. Ameliyattan yeni çıkmış kardeşlerimiz var. Yoğun bakımda hastalarımız var ama bu müdahalelerden sonra durumu hayati tehdit oluşturacak 1 arkadaşımız var. Durumu oldukça ciddi. Allah’tan ona da şifa diliyoruz. Diğer kardeşlerimizi de şifalar diliyoruz. Üniversitemizde kısa sürede hizmet veren kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Onlar sağlık personelleri, görevlerini yapıyorlar ama meseleye gönül koyduklarını da gördüm. Şehit sayılarıyla ilgili olarak şöyle bir yolu izlemek en doğrusudur. Şehit olan arkadaşlarımızı adli tabipliğe ve savcılığa emanet ediyoruz. Onlar kimlik tespitlerini yapıyorlar, isimlerini belirliyorlar ve daha sonra kamuoyuna bu şekilde açıklanıyor. Bu açıklamaları adli tabiplikten ve savcılıktan işiteceğiz" dedi.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bakan Tüfenkci'den Kalkınma Açıklaması

 

sağlık bakanı recep akdağ kayseri hain saldırı savunma bakanı fikri ışık erciyes üniversitesi hastanesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500