Bakanlık ‘İpek’ İçin Seferber Oldu

Sosyal medyanın gücü dün bir kez ortaya çıktı. YKS sınavına maddi durumları kötü olduğu için giremeyen bir kız öğrencinin hayatı öğretmenin tweetiyle değişti.

Bakanlık ‘İpek’ İçin Seferber Oldu
Bakanlık ‘İpek’ İçin Seferber Oldu Meltem Yüksel
Bu içerik 743 kez okundu.

Sosyal medyanın gücü dün bir kez ortaya çıktı. YKS sınavına maddi durumları kötü olduğu için giremeyen bir kız öğrencinin hayatı öğretmenin tweetiyle değişti.

Emine Can isimli öğretmen Twitter hesabında; “Az önce bir öğrencim aradı. Üniversite hayalleri kuran, maddi durumları kötü bir kız. Babası çalıştırıyormuş. Telefonda "Hocam babam sınava girmeme izin vermiyor" dedi ağlayarak. Keşke bir şeyler yapabilsem, çok üzgünüm” notunu yazdı.

İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Alo 183’ü arayan çaresiz öğretmen aldığı sonuçlar karşısında genç bir kızın hayatını tamamen değiştirmiş oldu.

Araya, gazeteci Hilal Kaplan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Müsteşar Yardımcısı Ayşe Kardaş ve Bakan Betül Sayan Kaya girdi. Yoğun geçen telefon trafiğinden sonra ‘İpek’ isimli genç kız evinden özel araçla alınıp üniversite sınavına girdi.

Maddi durumları kötü olduğu için çalışmak zorunda bırakılan genç kızın sınavı kazanması durumunda burs yardımı ve aileye de maddi destek sağlanacağı belirtildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

YKS Sınav Öğrenci Öğretmen Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500