Bakanlıktan IMF İddialarına Sert Cevap

Hazine ve Maliye Bakanlığı, IMF ile görüşüldüğü iddialarının gerçek olmadığını söyledi.

Bakanlıktan IMF İddialarına Sert Cevap
Bakanlıktan IMF İddialarına Sert Cevap Meltem Yüksel
Bu içerik 628 kez okundu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Ülke ekonomisi 1 Nisan’dan sonra IMF’ye emanet edilecek” açıklamasına tepki gösterdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Türkiye ekonomisi ile ilgili ‘kriz’ beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz. Tüm borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve mali disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye’nin; ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun dahi kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır.

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün Tekirdağ’da partisinin düzenlediği 31 Mart Yerel Seçimleri konulu toplantıya katılmış, ülkede ekonominin kötüye gittiğini vurgulayarak “Ve yazık ki, böyle gider ise daha öncede defalarca söyledim. Bu ülkenin ekonomisi 1 Nisan’dan sonra Uluslararası Para Fonu’na emanet edilecektir. Ben daha öncede söylemiştim ‘bunlar, IMF ile görüşüyorlar’ diye. Bakıyoruz bugün gazetelerde çıkmaya başladı. IMF heyeti Ankara’daymış” demişti.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Usta Oyuncuya Veda

Hazine ve Maliye Bakanlığı IMF CHP Faik Öztrak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Biletix Hakkında Soruşturma
Biletix Hakkında Soruşturma
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih
Valilikten Suriyeliler İçin Tarih