Balıklıgöl Şantiyeye Çevrildi

Şanliurfa’nın simgesi olan Balıklıgöl, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan revizyon çalışmaları nedeniyle şantiyeye döndü.

Balıklıgöl Şantiyeye Çevrildi
Balıklıgöl Şantiyeye Çevrildi Tuğba Önkibar
Bu içerik 468 kez okundu.

Şanliurfa’nın simgesi olan Balıklıgöl, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan revizyon çalışmaları nedeniyle şantiyeye döndü.

Şehrin simgelerinden olan Balıklıgöl yerleşkesinde bulunan Büyükşehir Belediyesi’nce revizyon çalışmaları başladı.

Her sene binlerce turistin ziyaret ettiği ve dünyanın tek doğal akvaryumu olan Balıklıgöl´de, yıllardır tünelde yaşanan su sızıntısının nedenini bulmak ve 2 yıldır tadilatı süren Döşeme Camisi’ni onarmak amacıyla çalışma yürüten ekipler, son olarak yıkılan amfi tiyatrosunda bulun molozların oluşturduğu göçük sebebiyle turistik alanı inşaat şantiyesine çevirdi.

Balıklıgöl´ü ziyaret edenler çalışan iş makineleri sebebiyle zor anlar yaşarken, çarşı esnafı da revizyon çalışmalarının turizm sezonunda yapılmasına tepki verdi.

Turistik amaçla gelen insanların molozların arasından geçemediği için  vatandaşların işyerlerine uğramadan gittiğini, bu sebeple siftah yapamadıklarını söyleyen esnaf, yaptıkları basın açıklamasıyla çalışmaların hızlandırılmasını talep etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kılıçdaroğlu 57’nci Alay’a Saygı Yürüyüşü’nde

Balıklıgöl Şantiye Esnaf Tepki Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500