Balyoz ve Askeri Casusluk'tan Hapis Yatan 30 Paşa Çıktı

FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan, “Balyoz” ve “Askerî Casusluk” gibi davalardan tutuklanan ve uzun yıllar cezaevinde kalan 30 subayın, son 3 Yüksek Askeri Şûra’da general ve amiral rütbesine terfi ettirildiği öğrenildi.

Balyoz ve Askeri Casusluk'tan Hapis Yatan 30 Paşa Çıktı
Balyoz ve Askeri Casusluk'tan Hapis Yatan 30 Paşa Çıktı Başak Tatar
Bu içerik 874 kez okundu.

FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan, “Balyoz” ve “Askerî Casusluk” gibi davalardan tutuklanıp Hasdal, Maltepe ve Mamak cezaevlerinde kalan 30 paşa çıktı. Yıllarca hapis yatan 30 isim, son 3 yılda general ve amiral rütbesine terfi etti; 8-18 yıl arasında hapse mahkûm edilen ve daha sonra beraat edip göreve dönen 18 denizci, 11 karacı ve bir havacı albay da son 3 yılda yapılan YAŞ toplantılarındaki kararlar ile general ve amiral oldu. Söz konusu davalarda yargılanan albaylardan 2015'de 3, 2016'da 17 ve 2017'de 10'u terfi etti. Piyade Albay Levent Ergün ile Jandarma Albay Ahmet Hacıoğlu tuğgeneral oldu. Denizci Albay İbrahim Koçer ise tuğamiralliğe terfi etti.

2016'da da, 8 kara ve 9 denizci albay, general ve amiral yapılırken; karacı albaylar Barbaros Kasar, Bahtiyar Ersoy, Fedai Ünsal, İdris Acartürk, Erdal Şener, Süleyman Ertizman, Rıdvan Yücel Yıldız ve Sırrı Yılmazda tuğgeneral oldu. Yine aynı yıl denizci albaylar Yankı Bağcıoğlu, Önder Çelebi, Bülent Olcay, Levent Uca, Emre Tok, Baybars Küçükatay, Gürsel Çaypınar, Cemalettin Bozdağ ve Necmi Yıldırım da tuğamiral rütbesine yükseldi. 2016'da ise Askeri Casusluk Davası’ndan yargılanıp beraat eden Tümamiral Ercüment Tatlıoğlu, koramiral oldu.

Bu yıl amiral olan ve TCG Gaziantep gemisinin komutanlığını yapan Kurmay Albay Cem Okyar, tahliyesi sonrası 3 yıl yattığı Maltepe Askeri Cezaevi'nden üniformalarını giyerek çıkmıştı. Geçen yıl terfi alan Tuğamiral Yankı Bağcıoğlu Deniz Kuvvetleri Harekât Başkanlığı'na, Tuğamiral Bülent Olcay Deniz Kuvvetleri İstihbarat Başkanlığı'na getirildi. Tuğamiral Önder Çelebi ise ABD Norfolk'daki Müttefik Komutanlığa atandı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

O İddialara Emniyetten Yanıt Geldi

 

dava balyoz askeri casusluk hapis cezaevi subay fetö terfi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500