Balyoz ve Ergenekon Gerçekse 17-25 Aralık Ne?

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan, Başbakan Binali Yıldırım'ın Ergenekoncuların, Balyozcuların sırasını savdığını, FETÖ’cülere görevi devrettiğini ifade ettiği sözlerini değerlendirdi.

Balyoz ve Ergenekon Gerçekse 17-25 Aralık Ne?
Balyoz ve Ergenekon Gerçekse 17-25 Aralık Ne? Ecem Şenol
Bu içerik 1020 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, çarşamba günü Kocaeli'de yaptığı konuşmada, Ergenekoncuların, Balyozcuların sırasını savdığını, FETÖ’cülere görevi devrettiğini ifade etmişti. Yıldırım'ın açıklamasına Ahmet Hakan'dan yanıt geldi.

Ahmet Hakan'ın "Yoksa metal yorgunu mu oldunuz Binali Bey?" başlıklı yazısında, 2017 yılında, ülkemizin başbakanı Binali Yıldırım’ın resmen ve alenen "Zaman gazetesi başyazarı" gibi konuştuğunu ifade etti. Yoksa metal yorgunu mu oldunuz Binali Bey? diye soran Hakan, sanki Ergenekon'un, Balyoz'un en başından en sonuna kadar FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkmamış gibi,  sanki başta Zekeriya Öz olmak üzere bu soruşturmaları yürüten tüm savcı ve polislerin FETÖ'cü oldukları ortaya çıkmamış gibi ya da Ergenekon'la, Balyoz'la Türk Silahlı Kuvvetleri'nde FETÖ'cülere yer açıldığı ortaya çıkmamış gibi Yıldırım’ın hala Ergenekon ve Balyoz dediğini aktardı.

FETÖ'cü polis ve savcıların yürüttükleri Ergenekon ve Balyoz operasyonları gerçekse, o zaman aynı FETÖ'cü polis ve savcıların yürüttükleri 17/25 Aralık operasyonları için ne diyeceksiniz?" diye soran Hakan, Binali Yıldırım’ın verecek cevap bulamayacağını ifade etti.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

 

Ahmet Hakan Binali Yıldırım 17-25 Aralık Balyoz Ergenekon FETÖ Açıklama Polis Savcı Görev Köşe Yazısı Hürriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500