Bank Asya Yöneticilerine FETÖ Baskını

Bank Asya'da 2014 yılı ve sonrasında görev alan üst düzey yöneticiler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen operasyonda 78 kişi gözaltına alındı.

Bank Asya Yöneticilerine FETÖ Baskını
Bank Asya Yöneticilerine FETÖ Baskını Ecem Şenol
Bu içerik 1309 kez okundu.

Bank Asya'da 2014 yılı ve sonrasında görev alan üst düzey yöneticiler hakkında 'FETÖ üyeliği' ve 'Örgüte finansman sağlama' suçları kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde başlatılan operasyonda, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Banka'nın 78 üst düzey yönetici hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün bankası Bank Asya'nın 2014 yılı ve sonrası üst düzey yöneticilerine ilişkin operasyon düzenlendi. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Fehmi Tosun'un talimatı üzerine harekete geçen Anadolu Cumhuriyet Savcısı Âlim Yaşar, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine Bank Asya'nın 2014 yılı ve sonrasında çalışan üst düzey yöneticileri hakkında 'FETÖ üyeliği' ve 'örgüte finansman sağlama' suçları kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde operasyon emri verdi.

Başsavcılıkça 78 üst düzey yönetici hakkında gözaltı kararı verilirken 70 kişi hakkında da nöbetçi hâkimlikten arama, el koyma ve İnceleme kararı çıktı. Mali polis, sabahın ilk saatlerinden İtibaren şüphelilere ait adreslere giderken, adreslerinde gözaltı ve arama kararı uygulandı. Adreslerinde bulunan şüpheliler, sağlık kontrolü ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Yapılan aramalarda ise çok sayıda dijital malzeme ve belgeye el konuldu.

BDDK, 30 Mayıs 2015'te Bank Asya'ya el koyarak yönetimini TMSF'ye devretmişti. Banka, 15 Temmuz kanlı darbe girişimi ardından KHK kararı ile kapatılmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Göztepe'de Şok Ayrılık

Bank Asya FETÖ Oerasyon Yönetici Üst Düzey Yönetici Açıklama Gözaltı TMSF Savcılık Hakimlik KHK Soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500