Barnabas İncili mi Öldürdü?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin yapmış olduğu suç duyurusu yeni iddiaları beraberinde getirdi.

Barnabas İncili mi Öldürdü?
Barnabas İncili mi Öldürdü? Yaren Yalçın
Bu içerik 1511 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından BBP lideri merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ailesinin yapmış olduğu suç duyurusu yeni iddiaları beraberinde getirdi.

Yapılan suç duyurusunda Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘Barnabas İncili’ni sinem filmi yaptırmak istediği, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in bu durumdan rahatsız olup olmayacağı ve helikopterin Gülen’e bağlı Hava Kuvvetleri’ndeki FETÖ’cüler tarafından düşürülüp düşürülmediğinin araştırılması talep edildi. Ayrıca dilekçede, Yazıcıoğlu’nun kaza sırasında yanında bulunan ve içinde Barnabas İncili’nin fotoğraflarının bulunduğu hafıza kartının da kayıp olduğu belirtildi.

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun avukatları tarafından yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Orjinal İncil’in Hz. İsa’nın öğrencisi olan Aziz Barnabas tarafından yazıldığı ve orijinal nüshalarından birinin de Türk devletinin elinde olduğu bilinmektedir. Hatta merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun olay sırasında yanında bulunan Blackberry marka telefonunda bu Barnabas İncili’nin görüntülerinin kayıtlı olduğu ve bu görüntülerin saklandığı hafıza kartının telefonunun içerisinden alınmış olduğu da telefonun teslim edildiğinde ve tespit tutanaklarıyla sabittir. Yine Yazıcıoğlu’nda Barnabas İncili’nin ayrı suretinin de muhafaza edildiği, bunun film yapımında senaryo çalışmaları için kullanmak istediği bilinmektedir.

Yazıcıoğlu’nun bu konuda film çalışması yapmak istediği dosya kapsamında tespit edilen bir durumdur. Bu konuda olaydan 3-4 gün önce görüştüğü kişiler Ahmet Yenilmez, Yakup Demirkale ve Ramazan Akgün’dür. Görüştükleri yer Çukurambar’da Sema Pastanesi’dir. Fuat Avni olarak bilinen kişinin kendisi olduğu anlaşılan Aydoğan Vatandaş da bu konuda Yazıcıoğlu’yla TV 8 binasında görüştükleri, başkanın kendisinden bu Barnabas’la ilgili daha önce yayınladığı Apokrifal adlı kitabını senaryolaştırmasını istediğini, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nda vermiş olduğu ifadesinde kabul etmektedir. Bu ifadesinde görüşmede yanlarında bulunan Ramazan Akgün’ün, ‘Efendim, siz bu İncil’i gördünüz mü?’ demesi üzerine merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ‘Evet. Bu İncil’i Genelkurmay’da gördüm ancak bu İncil’i görenler pek uzun yaşamıyor’ dediğini belirtmektedir.

Aydoğan Vatandaş ile Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun senaryo konusunda görüşmesinden sonra başkanın talebiyle Aydoğan Vatandaş’la irtibata geçen Ahmet Yenilmez’in muhtelif görüşmelerinin olduğu, internet üzerinden yazıştıkları, bu yazışmalarında konunun ne denli riski olduğu ‘Barnabas İncili’nin bu filmde işlenmiş olması bütün Türkiye ile birlikte dünya genelinde çarpıcı bir yer tutacak’ şeklinde değerlendirmeler yapıldığı ve kendisinin Yazıcıoğlu’nun bu işle ilgilenmesiyle ilgili detaylı bilgi verdikten sonraki yazışmalarının birinde ‘Konu İncil olayına yaklaştıkça Türkiye’nin gündemi terör ve deprem gibi olaylarla değiştiriliyor. İlk bakışta bir komplo teorisi gibi gelebilir. Ancak İncil’in ortaya çıkması dünyadaki tüm paradigmaları altüst eder’ şeklindedir.

30 Ekim 2011 tarihinde Aydoğan Vatandaş’ın Ahmet Yenilmez’e gönderdiği bir mailde ‘Ahmet Bey, bu konu sanırım sizin ve benim kendi başımıza verebileceğimiz bir karar olmamalı. Büyüğümüzle görüşürseniz, kendisine konuyu sorarsanız açıkçası ben de zaman zaman korkuyorum. Bunu da sizi bir abim olarak gördüğüm için itiraf ediyorum. Size uyarıldığımı daha önce de söylemiştim. Hocaefendi bir keresinde ‘O İncil’in ortaya çıkmaması imtihan sırrıyla alakalı’ dedi. Bırakalım büyüklerimiz karar versinler, bizim göremediğimiz noktalar olabilir’ diyerek, İncil’in senaryolaştırılmasını bırakalım demiştir. Yazışmada büyüğümüz olarak tanımlanan, hocaefendi diye ismi geçen kişinin Fetullah Gülen olduğu ve FETÖ’nün Barnabas İncili konusunun konuşulmasından rahatsız olduğu aşikârdır. Bu konuda Aydoğan Vatandaş’la senaryo konusunda görüşme yapan Uğur Uzunok ve yine konu hakkında bilgi sahibi Selman Kayabaşı’nın da bilgisi dahilinde Aydoğan Vatandaş’ın büyüğümüz şeklinde tanımladığı Gülen’in Barnabas İncili’nin gündemde olmasından rahatsız olduğunu beyan ettiği bir vakadır.

Barnabas İncili nedeniyle bu eylemin gerçekleştirilme ihtimalinin olduğu anlaşılmaktadır. Bu eylemin yapılma sebebi; Barnabas İncili’nin üzerinin örtülmesinden çıkarı olan Hristiyan dünyasıdır. Bu eylemi her kim yaptıysa onlar adına yapmıştır. FETÖ yapılanmasının bunu yapma ihtimali sunduğumuz veriler çerçevesinde mümkün olduğu görülmektedir. Bu konuyla ilgili adı geçen Yakup Demirkale’nin, Ramazan Akgün’ün, Ahmet Yenilmez’in Uğur Uzunok ve yine Selman Kayabaşı’nın tanık sıfatıyla ifadelerinin alınmasını, Aydoğan Vatandaş ve Fethullah Gülen’in şüpheli sıfatıyla soruşturulmasını talep ediyoruz.”

 

muhsin yazıcıoğlu barnabas incili fetö fethullah gülen helikopter kazası hafıza kartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500