Başbakan Evet Kampanyasını Eleştirdi: İşgüzarlık!

Eski futbolcu Rıdvan Dilmen’in Twitter’dan başlattığı referandum kampanyasına bürokrat ve kamu çalışanlarının katılmasını eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, “Bu yaptıkları işgüzârlık. Bu konuyu medya malzemesi yapmasınlar” dedi.

Başbakan Evet Kampanyasını Eleştirdi: İşgüzarlık!
Başbakan Evet Kampanyasını Eleştirdi: İşgüzarlık! Tuğba Önkibar
Bu içerik 834 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, hem MYK’da hem de MKYK’da AK Partilileri dinledi. Alınan bilgilere göre toplantılarda, önce sporcu ve şarkıcılarla başlayan ardından da parti üyelerinin, kamu çalışanları ve üst düzey bürokratların katılım gösterdiği sosyal medyadaki referandum kampanyası da masaya yatırıldı.

Kampanyaya rektör, kaymakam ve kamu yöneticilerinin katılım göstermesi hakkında Yıldırım, “Bu yaptıkları işgüzârlık. Bu konuyu medya malzemesi yapmasınlar” dedi. Bürokratların ve siyasetçilerin, kutuplaştırıcı davranışlardan uzak durmaları için uyarıldığı belirtildi. Başbakan Yıldırım’ın ise “Bu kampanya sanki çok iyi olmadı” ifadesini kullandığı öğrenildi.

‘HENÜZ BİR KAMPANYA BAŞLATMIŞ DEĞİLİZ’

Yıldırım’ın, “Eğer sen zaten evet diyeceksen bu fikri bu şekilde açıklayarak magazinleştirmenin ne anlamı var? Magazin yapmayacağız, Anayasa tasarısını halka anlatacağız. Sporcu, sanatçı belki tamam ama ‘ben de evet diyorum’ diyen parti üyeleri, kaymakamlar, rektörler işin magazine boyutundalar. Arkadaşlarımız haklı, kimse bu önemli durumu magazinleştirmesin. AK Parti şimdiye kadar bu şekilde bir yerlere gelmedi. Henüz bir kampanya da başlatmış değiliz” dediği öğrenildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Başbakan, Adana'ya Müjde Verdi

Binali Yıldırım Evet Kampanyası Rıdvan Dilmen Referandum Anayasa Değişikliği Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500