Başbakan ve Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu

Başbakan ve yardımcılarının görev dağılımlarını içeren Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Başbakan ve Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu
Başbakan ve Yardımcılarının Görev Dağılımı Belli Oldu Meltem Yüksel
Bu içerik 1045 kez okundu.

Başbakan ve yeni Başbakan Yardımcılarının görev dağılımlarını içiren Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kamu diplomasiyle ilgili işlerin yürütülmesinden sorumlu olacak olan Başbakan Yıldırım’ın görevleri arasında, Milli Güvenlik Kurulu, Genel Sekreterliği, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Türkiye Varlık Fonu, Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanlığı, Tanıtma Fonu Kurulu Genel Sekreterliği de bulunuyor.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hükümet Sözcülüğü, Meclis ve Danıştay ile ilişkiler, Bozdağ'a bağlı kurum kuruluşlar ise Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü.

Ekonomik konularda başbakan adına genel koordinasyon yapacak olan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’e bağlı kurum ve kuruluşlar arasında, Hazine Müsteşarlığı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü, Türkiye Kalkınma Bankası AŞ Genel Müdürlüğü bulunuyor.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’a bağlı kurum ve kuruluşlar ise Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Kişisel Verileri Koruma Kurumu.

KKTC ile ilgili koordinasyon işleri, yatırım ortamının iyileştirilmesi, insan hakları ile ilgili kurullar ve insan hakları ile ilgili konularda koordinasyonu yürütecek olan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’a bağlı kurum kuruluşlar ise Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu yer alıyor.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'na bağlı kurum ve kuruluşlar içinde Vakıflar Genel Müdürlüğü, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü bulunuyor.

Bunun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından Avrupa Birliği makamları ile yapılacak tam üyelik müzakerelerinde "Müzakere Heyeti Başkanlığı" ve "Başmüzakereci" görevinin Avrupa Birliği Bakanı tarafından, kamu görevlileri sendikaları ile faaliyetlerin koordinasyonu ile kamu toplu iş sözleşmelerinin koordinasyonu yürütülecek.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Rüştü'den Fatih Hocaya: Gururunla İstifa Et!

Resmi Gazete Başbakan Başbakan Yardımcıları Recep Akdağ Bekir Bozdağ Fikri Işık Hakan Çavuşoğlu Mehmet Şimşek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500