Başbakan Yıldırım Kamu İşçilerinin Zam Oranını Açıkladı

192 bin kamu işçisine toplu sözleşme sonrası, Türk-İş'le anlaşılan zam oranlarını Başbakan Binali Yıldırım Bakanlar Kurulu’ndan önce gerçekleştirdiği basın toplantısında açıkladı.

Başbakan Yıldırım Kamu İşçilerinin Zam Oranını Açıkladı
Başbakan Yıldırım Kamu İşçilerinin Zam Oranını Açıkladı Ecem Şenol
Bu içerik 762 kez okundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 192 bin kamu işçisini yakından ilgilendiren kamu toplu sözleşme görüşmelerinde, Türk-İş’le uzlaşmanın sağlandığını açıklamasının ardından 2017-2018 kamu toplu sözleşme görüşmeleri neticesinde yaklaşık 200 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin imza töreni gerçekleştirildi.

İmza töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım kamu çalışanlarına yapılacak zam oranını resmen duyurdu. Kamu işçileri adına bu görüşmeleri yürüten Türk-İş Başkanı ve heyetinin, Çalışma Bakanı ve Maliye Bakanlarının çok büyük gayret gösterdiklerini ve onlara teşekkürlerini ileten Yıldırım, gelen taleplerin azami oranda karşılanmaya çalışıldığını ve bu toplu iş sözleşmesinin 2017 ve 2018 yıllarını kapsadığını ifade etti. Ayrıca Yıldırım 2017 yılı için zam oranının ilk 6 ayda yüzde 7,5, ikinci altı ayda yüzde 5 şeklinde olmak üzere mutabakata varıldığını aktardı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Putin Kissinger'ı Kremlin'de Ağırladı

Başbakan Yıldırım Binali Yıldırım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Müezzinoğlu Kamu İşçisi Sözleşme Toplu Sözleşme Maliye Bakanı Çalışma Bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500