Başbakan Yıldırım'dan Bayram Tatili Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı konusunun salı günü Bakanlar Kurulu'nda görüşüleceğini söyledi.

Başbakan Yıldırım'dan Bayram Tatili Açıklaması
Başbakan Yıldırım'dan Bayram Tatili Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 843 kez okundu.

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, turizmcilerin Kurban Bayramı tatilinin 10 güne uzatılması yönündeki beklentilerine ilişkin, her iki yönde de talepler olduğunu belirttikten sonra, çalışalım diyenlerin de, tatile çıkalım diyenlerin de olduğunu ifade etti. Yıldırım, kesin kararı salı günü Bakanalar Kurulu toplantısı ile vereceklerini duyurdu.

Yıldırım, konuya ilişkin bir gazetecinin şahsi fikrini sorması üzerine, kendisinin şahsi fikri olmayacağını, ülkenin şahsi fikirlerle yönetilmeyeceğini ve Bakanlar Kurulu'nda tartışıldıktan sonra ne çıkarsa onun karar olacağını açıkladı.

Yıldırım, 'MİT TIR'ları ve tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu üzerinden CHP'ye komplo hazırlandığı' iddiası üzerine böyle bir evham üzerinde, böyle bir şeyin söz konusu olamayacağını, adaletin herkese lazım olduğunu ve bir şekilde bir suçlamayla yargılanan insanlara sahip çıkmanın, adalet aramak olmadığını ifade etti.

İdlib'deki gelişmeleri de değerlendiren Yıldırım, o bölgede, 150 kilometrelik Hatay'ın Suriye sınırında gerekli tedbirleri aldıklarını ve orada radikal grupların son zamanlarda kontrolü ele aldığını ve burada yaşanacak gelişmelere göre, yapılacak operasyonları dikkate alarak hem insani dram yaşanmaması hem de sınırlardan ülkeye yönelik tehditlerin oluşmaması için tedbirler aldıklarının altını çizdi.

Yıldırım, sınırlarda, özellikle Suriye ve Irak'ta yeni bir yapay devlet oluşturma gayretlerine asla müsamaha etmelerinin, izin vermelerinin söz konusu olmadığını ve bu konuda muhatap ülkelerle gerekli görüşmeleri yaptıklarını ifade etti. Başbakan Yıldırım, şartlar ne olursa olsun ülkenin milli menfaatlerine, hükümranlık haklarına, güvenliğine yönelik bir tutum, gelişme yaşanırsa geçmişte olduğu gibi gelecekte de buna karşılık vermekten tereddüt göstermeyeceklerini dile getirdi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

 

 

Başbakan Binali Yıldırım Açıklama Bayram Tatili Bakanlar Kurulu Suriye Irak İdlib Gayret Gelişme MİT Tırları CHP Enis Berberoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500