Başbakan'dan Kılıçadroğlu'na 'Bize Lazımsın' Mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı ''Adalet Yürüyüşü''ne ilişkin konuştu.

Başbakan'dan Kılıçadroğlu'na 'Bize Lazımsın' Mesajı
Başbakan'dan Kılıçadroğlu'na 'Bize Lazımsın' Mesajı Ecem Şenol
Bu içerik 485 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı ''Adalet Yürüyüşü''ne ilişkin konuştu. Kılıçdaroğlu'nun yargı kararları konusunda çelişkili açıklamalar yaptığını belirten Yıldırım, yürüyüşte zihnen ve bedenen yorulduğunu savunarak, Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendilerine lazım olduğunu söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Atina’da Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos ve Başbakanı Çipras ile görüştükten Batı Trakya Türkleri'yle bir araya geldikten sonra yurda dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Yıldırım'a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ''Adalet Yürüyüşü''nün gerekçesi hatırlatıldı, 'yargı kararları nedeniyle yürümek zorunda bırakıldığını söylediği iletildi.

Yıldırım bunun üzerine Ömer Faruk Kavurmacı ile ilgili kararları özetledi, tutuklanıp serbest bırakılınca Kılıçdaroğlu’nun eleştirdiğini, Kavurmacı bir üst mahkeme kararıyla tutuklanınca CHP Lideri'nin bu karara da eleştirel yaklaştığını söyledi.

Yıldırım hangisinin doğru olduğunu sorarak, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşte olduğu için biraz zihinsel ve bedensel yorgunluğu olduğunu ve o yüzden çelişkili açıklamalar yapmaya başladığını ifade ettikten sonra, Kılıçdaroğlu’nun bu yürüyüşü bırakmasında yarar olduğunu ifade etti. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendilerine lazım olduğunu ifade eden Yıldırım, yollarda kendisini heder etmesine gönlünün razı olmadığını ve konuşulacak bir şey varsa bir araya gelinerek konuşulacağını aktardı.

Bir soru üzerine kabine revizyonu söylentilerinin veya haberlerinin bakanlar üzerinde olumsuz etki yarattığını belirten Başbakan Yıldırım, görmedik duymadık kalmasın diye ramazan davulu mu çalacaklarını sordu.

Başbakan Yıldırım'a, Kılıçdaroğlu’nun kendisine yazdığı mektubun içeriği de soruldu. Başbakan’ın verdiği bilgiye göre, mektup, Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden alınan ve açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça ile ilgiliydi. Kılıçdaroğlu mektubunda, hayati tehlike arzetmeden soruna çözüm üretilmesini istedi.

Başbakan Yıldırım, bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi görevlendirdiğini anlattı. Binali Yıldırım, Nurettin Canikli’nin ailelerle görüştüğünü belirtti, alınan yanıtlarda, Sayın Canikli’nin bu eylemi sonlandırmalarını istediğini ve bunda olumlu bir yaklaşım göremediğini, aksine ailelerin, bunların eylemlerinden gurur duyduklarını aktardığını belirtti. 

 

HABERBOX ÖNERİYOR - MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Binali Yıldırım Kemal Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü Açıklama Yorgunluk Basın Mensupları Yargı Kararları Cumhurbaşkanı Başbakan CHP Vatandaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500