Başbakan’dan Paradise Papers Açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, ABD ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı’nında basın toplantısı yaptı. Yıldırım, Paradise Papers belgeleri hakkında açıklamada bulundu.

Başbakan’dan Paradise Papers Açıklaması
Başbakan’dan Paradise Papers Açıklaması Meltem Yüksel
Bu içerik 565 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım ABD ziyareti öncesi Esenboğa Havalima'nında basın toplantısı yaptı.

Yıldırım, Malta’da çocuklarının ve akrabalarının yöneticisi olduğu şirketlerin varlığı hakkında açıklamada bulundu. Dün kendisi ve ailesi hakkında off-shore şirketleri hakkında haber yapıldığını ifade eden Başbakan, gemi inşa ve makine mühendisi mezunu olduğunu ve hayatı boyunca denizcilikle uğraştığını, siyasete başladıktan sonra işlerini çocuklarına devrettiğini ve onlara devletle hiçbir zaman iş yapmayacaklarını söylediğini belirtti.

Başbakan şirketlerin açık seçik faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, “bu iddia yeni de değil, bu gazete ilk defa 2008'de bunları gündeme getirdi. Şimdi de aynı haberi büyük bir usulsüzlük olarak yapıyorlar. Benim siyasetçi olmam yüzünden çocuklarımın faaliyetleri üzerinden haber yapmaları egzotik bir iştir. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın yok. Buradan davet ediyorum, her türlü soruşturma yapılabilir. Biz onurumuzla varız, ülkemiz ve milletimiz için bütün ömrümüzü verdik, en büyük servet itibarımızdır. Para bugün vardır yarın yoktur. Vergi vermiyor diye itham ediyorlar, bu haberi yaptıklarında çocuklarımın şirketi İstanbul'da en fazla vergi veren şirketler arasında bulunuyor. İnsanların kafasını karıştırmaya lüzum yok. Bana milli değil diyenlerin apar topar memleketten kaçmasını vatandaşlar bilmeli" dedi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

A Milli Takımın Aday Kadrosu Belli Oldu

Başbakan Binali Yıldırım Malta Paradise Papers Açıklama ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500