Başkan Çıldırdı, Bütün Takımı Kovdu

Altınordu Futbol Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig'de Bandırmaspor'la oynadıkları mücadelede yer alan ilk 11 oyuncularının, korkak, miskin ve çok silik bir maç çıkardığını iddaa ederek oyunculardan, 2016-2017 sezonunun son maçından sonra klupten ayrılmalarını istedi.

Başkan Çıldırdı, Bütün Takımı Kovdu
Başkan Çıldırdı, Bütün Takımı Kovdu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1017 kez okundu.

Başkan Mehmet Özkan, kulübün internet sayfasında yer verilen açıklamasında, sezonun henüz 3. haftasında Bandırmaspor'la 1-1'lik skorla berabere kaldıkları müsabakada ilk 11'de yer alan sporculara seslendi.

"Futbol ayakla oynanan bir oyundur, yeri geldiğinde kafayla da topa vurulur... Fakat kafalarının içinde bulunan beyinleri salata olanların üst düzey liglere yükselmelerine imkan vermeyen bir yüksek düzeyde rekabet branşıdır." cümlelerini kullanan Seyit Mehmet Özkan, açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Bandırmasporla oynanan müsabakada Altınordu Futbol Klubü A Takımı formasını terleten futbol emekçileri, sizler Altınordu Takımının memleketimiz için ne kadar değerli ve yüce olduğunun farkına varamamışsınız, varmış olsaydınız bu derece korkak silik ve miskin bir oyun ortaya çıkarmazdınız. Altınordu klubünün misyonunun sahip oldğu değerlerin de farkına henüz varamamışsınız. Olsaydınız daha tempolu, cesur ve mücadeleci bir oyun ortaya koyardınız. Benim bu saatten sonra sizinle işim sona ermiştir. Beni erkenden uyandırdığınızdan dolayı ve bu kararımı 2 yıl erkene almama neden olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. 2016-2017 sezonunun bitişine  kadar bu formayı giymeye devam edin, ancak adam gibi giyin ve ara transfer zamanında hepiniz takımdan gidin. 2017-2018 tarihinden itibaren bizi öz Altınordu evlatlarından oluşan bir takımla baş başa bırakın. 1 Ocak 2017'den itibaren Altınordu klubü için bambaşka bir dönem başlayacak. Önce bir süreliğine geri çekileceğiz, ardından öz evlatlarımızla sağlam bir hazırlık dönemi geçirip bir daha asla geri adım atmamaksızın daima ileriye yönelik hamleler yapacağız."

Ligde ikinci yarının ilk haftasında oynanacak olan Eskişehirspor maçına tamamen altyapıdan gelen oyuncularla sahaya çıkacaklarını söyleyen Mehmet Özkan, "8 Ocak 2017 tarihi , bizim öz evlatlarımızı ilk kez ilk 11 olarak sahaya çıkaracağımız ilk gün olacak. Belki de o gün Eskişehir'den 5 gol yiyeceğiz. Ancak bir gün tarih şunu yazacak: Evet, bu Avrupa şampiyonu Altınordu A Takımı özkaynak futbolcuları, 7 yıl önce çıktıkları ilk profesyonel maçlarında 5 yemişlerdi." şeklinde değerlendirme yaptı.

mehmet özkan altınordu a takımı futbol gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500