Başkan'dan İstanbullulara Müjde!

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar-Beykoz arasına metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli'nin yapılacağını duyurdu.

Başkan'dan İstanbullulara Müjde!
Başkan'dan İstanbullulara Müjde! Tuğba Önkibar
Bu içerik 769 kez okundu.

Üsküdar Belediyesi 2017 yılı bütçesi, belediye meclisinde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi. İlçede planlanan yatırım ve projeler ile müdürlük harcama kalemlerini içeren bütçe 410 milyon TL olarak meclisten geçti. Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar’da hayata geçirilecek 2 büyük projeyi de ilk kez açıklayarak, Üsküdar-Beykoz arasına metro hattı ve Harem-Beylerbeyi-Küçüksu Tüneli'nin yapılacağı açıklamasını yaptı.

ÜSKÜDAR - BEYKOZ METROSU

Başkan Hilmi Türkmen, metro ağının Üsküdar’dan Beykoz’a kadar uzanacağını söyledi. Ayrıca Marmaray’ın son durağından başlayarak yerin altından Beykoz’a yeni bir metro hattı yapılacak. Şu anda bunlar proje aşamasında. 2019 senesine yetişmese de en geç 2020-2021’e yetiştirilmesi hedefleniyor. Şimdiden milletimize hayırlı olması dileğiyle dedi. 

HAREM - BEYLERBEYİ- KÜÇÜKSU TÜNELİ

Hilmi Türkmen, Üsküdar’a yapılması planlanan bir diğer büyük projenin de Harem’den Beykoz’a kadar uzanacağını söyledi. Türkmen, diğer projemizin başlangıç noktası da yine Harem olacak dedi. Projenin Beylerbeyi Stadı’nın bulunduğu mevkinin hemen oradan çıkacak o bölgeden tekrar yerin altına inerek devam edip Küçüksu’ya kadar uzanacağını belirtti. Lastik tekerlekli araçların kullanılacağı Tünel projesi de en kısa zamanda hayata geçirilecek. Bu iki projenin çalışmaları eş zamanlı bir şekilde yapılacak. Birisi metro ötekisi de lastik tekerli araçların geçisi için tünel olacak  diyerek Üsküdar halkına büyük müjdeyi verdi.

 

istanbul üsküdar harem küçüksu beylerbeyi pendik metro tünel hilmi türkmen müjde gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500