Başkanlığa Karşı Bir İstifa Daha

MHP yönetiminin başkanlık sistemini onaylamasına tepki gösteren MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Özgür Işık, istifa etti.

Başkanlığa Karşı Bir İstifa Daha
Başkanlığa Karşı Bir İstifa Daha Yaren Yalçın
Bu içerik 1741 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

MHP yönetiminin başkanlık sistemini onaylamasına tepki gösteren MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Özgür Işık, istifa etti.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, MHP İl Başkan Yardımcısı Özgür Işık’ın istifa dilekçesini twitter hesabından paylaştı.

Özgür Işık’ın istifa dilekçesinde şu ifadeler yer aldı;

Türk milliyetçiliğinin yıkılmaz kalesi, Ülkücü hareketin gök kubbesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) başkanlık veya partili cumhurbaşkanlığı, adı ne olursa olsun Anayasa değişiklik teklifine ‘Evet’ demesinin Ülkücülerin gönlünde çok derin bir yara açtığını belirten Işık, başbuğ Alparslan Türkeş’in MHP’ye emanet ettiği kutlu davanın siyasi oluşumu MHP’nin Türkiye’nin temel dinamiklerine zarar verecek, Parlamenter sistemi yerle bir edecek Anayasa paketini onaylamasının 47 yıllık siyasi geçmişi ile bağdaşmadığını kaydetti.

Düne kadar bu teklifin karşısında duran düşüncelerin bugün neden değiştiğinin anlaşılmadığını vurgulayan Işık, gayelerinin ve fikirlerinin iktidar olabilmesi için gerektiğinde makam mevki sorunu içine girmeden ülküdaşlarının kardeşlik hukukunu ve ortak aklı hakim kılmak olduğunu, istifasının herhangi bir şekilde fikirlerinin ve parti davalarında en ufak bir farklılaşmaya neden olacak mülahazalardan uzak olduğunu kaydederek, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı’ndaki tüm görevlerinden istifa ettiğini belirtti.

HABERBOX ÖNERIYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

THY'nin İç Hat Seferleri Başladı

MHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Özgür Işık Anayasa Başkanlık Sistemi İstifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500