Başlarda Erdoğan'dan Ben de Hoşlandım

Almanya’da sosyal demokratların başbakan adayı olarak gösterilen Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan ‘başlarda kendisinin de hoşlandığını’ ifade etti.

Başlarda Erdoğan'dan Ben de Hoşlandım
Başlarda Erdoğan'dan Ben de Hoşlandım Tuğba Önkibar
Bu içerik 719 kez okundu.

Almanya’da sosyal demokratların başbakan adayı olarak gösterilen Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan ‘başlarda kendisinin de hoşlandığını’ ifade etti.

Alınan bilgilere göre Avrupa Parlamentosu’nun eski başkanı da olan Schulz, Erdoğan’dan ilk iktidara geldiği dönemde Türkiye’yi Avrupa’ya yaklaştırma çabasında olduğu için hoşlandığını fakat zamanla bunun tersine döndüğünü söyledi. Ayrıca Schulz, Türkiye’de idam cezasının yürürlüğe sokulması durumunda AB’ye kapılarını kapatmış olacağını söyledi.

TÜRKİYE KEMALİST LAİK GELENEKTEN AYRILDIKÇA...

İmamlar aracılığıyla ‘casusluk’ yapıldığı iddialarıyla Almanya ile kriz yaratan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin de hukuk devleti şartlarına uymak mecburiyetinde olduğuna değinerek, Türkiye’deki hükümetin Kemalist laik gelenekten ayrıldıkça ilişkilerin değiştiğini, Türkiye’deki gerilimlerin DİTİB’i de etkilediğini ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bekir İrtegün'e ByLock'tan Gözaltı

Martin Schulz Tayyip Erdoğan Avrupa Parlamentosu DİTİB Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500