Bebek Tecavüzüne Yayın Yasağı

Gaziantep'te 9 aylık bebeğe tecavüz eden şahıs tutuklanırken, bebek ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alındı.

Bebek Tecavüzüne Yayın Yasağı
Bebek Tecavüzüne Yayın Yasağı Derya Kaya
Bu içerik 894 kez okundu.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak sığındıkları Gaziantep'in İslahiye ilçesinde tarlalarda günlük işçi olarak çalışan Suriyeli ailenin 9 aylık bebeğinin tecavüze uğradığı iddiasına ilişkin yazılı ve görsel yayınlara yasak getirildi. 

İslahiye Sulh Ceza Hâkimliği, Çercili mahallesindeki bir çiftlikte günübirlik çalışan Suriyeli R.H. ile A.H. çiftinin 9 aylık kız bebeğine aynı çiftlikte çobanlık yapan S.D.’nin cinsel istismarda bulunduğu iddiasına ilişkin olaya yayın yasağı getirilmesine karar verdi.

9 aylık kız bebek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından devlet korumasına alınırken, şüpheli S.D. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yayın yasağında şu ifadelere yer verildi:
"Soruşturmanın olay tarihinde Suriye uyruklu müştekiler R.H. ve A.H.’nın kızları olan, henüz kimliği çıkartılmamış olması nedeniyle müştekilerin beyanlarına göre 9 aylık olduğu anlaşılan mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar suçunun gerçekleştirdiği iddiasına ilişkin olduğu, yazılı ve görsel basın ile internet medyasında iddia konusu olayla ilgili bir takım bilgilerin yayınlandığı anlaşıldığı, soruşturma dosyasına bahse konu mağdurun bebek yaşta olduğu ve iddiaya konu suçun mağdur bebeğe yönelik nitelikli cinsel istismar olduğu dikkate alındığında talebin mağdur bebeğin saygınlık, onur ve haklarına dokunacak nitelikte olduğu anlaşılmakta mağdur bebeğin, saygınlık, onur ve haklarının korunması ve bahsi geçen haklarının zedelenmesini önlemek için gerekli olduğu kanaatine varılmakla 5237 sayılı CMK’nın 187/3, 5187 Sayılı Yasa’nın 3/2 maddelerince koşulların oluştuğu anlaşıldığından, soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayınların yapılmasının yasaklanmasına karar verildi."

Gaziantep İslahiye 9 aylık Bebeğe Tecavüz Suriyeli sığınmacılar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500