Belçika Teröristleri Desteklemeye Devam Ediyor

Öncesinde de başkenti Brüksel’de ‘PKK çadırına’ müsade ederek Türkiye ile kriz yaşayan Belçika, bu sefer de terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD’nin başkentte kongre yapmasına izin verdi.

Belçika Teröristleri Desteklemeye Devam Ediyor
Belçika Teröristleri Desteklemeye Devam Ediyor Tuğba Önkibar
Bu içerik 840 kez okundu.

Belçika hükümeti, Türkiye’nin PKK ile bağlantılı örgütler konusundaki ikazlarını duymazdan geliyor. Brüksel, birkaç ay öncesinde AB binalarının hemen arkasına kurulmasına müsade edilen ‘PKK çadırı’ sebebiyle diplomatik kriz yaşanmasına karşın benzer terör örgütü faaliyetlere izin vermeye devam ediyor. Son olarak, terör örgütü PKK’nın Suriye'deki kolu PYD Avrupa örgütü, 8’inci kongresini Brüksel’de gerçekleştirdi.

PYD eş başkanları Asya Abdullah ve Salih Müslim'in de katıldığı toplantıya Kongra-Gel (Halk Kongresi) Eş başkanı Remzi Kartal dahil ciddi sayıda PKK mensubu isim katıldı. Toplantı salonunda Abdullah Öcalan’ın posteri ve Suriye’deki çatışmalarda ölen militanların resimleri yer bulurken katılımcıların sayısı 700  civarındaydı.

Syriza da Vardı

Toplantıya HDP’nin dışında Yunanistan hükümeti Syriza'dan, İrlanda’dan, İsveç ve Almanya’dan siyasi partiler temsilci yollarken Suriye’de PYD'ye katılıp hayatını kaybeden bazı yabancı savaşçıların aileleri de kongredeydi.

pyd pkk belçika brüksel terör destek syriza irlanda isveç almanya gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500