Beleştepe'den Barcelona'ya Arda Mektubu

Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe, anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda 'evet' oyu vereceğini açıklayan Arda Turan'ın oyuncusu olduğu Barcelona'ya mektup yazdı.

Beleştepe'den Barcelona'ya Arda Mektubu
Beleştepe'den Barcelona'ya Arda Mektubu Derya Kaya
Bu içerik 3242 kez okundu.

Beşiktaş taraftar grubu Beleştepe, anayasa değişikliğinin oylanacağı referandumda 'evet' oyu vereceğini açıklayan Arda Turan'ın oyuncusu olduğu Barcelona'ya hem Türkçe hem de İspanyolcca mektup yazdı.

Başkanlık sisteminin oylanacağı referandumda halka evet demesi için çağrıda bulunan Barcelona futbol kulübü oyuncusu Arda Turan'a tepki gösteren Beşiktaş taraftar gruplarından Beleştepe, Barcelona kulübüne bir mektup gönderdi.

''Merhaba, bir kulüpten daha fazlası olan Barcelona kulübü, Faşist Franco'ya karşı dövüşenlerin çocukları, merhaba Katalunya halkı'' denilerek başlayan mektupta, referandumda oylanacak anayasa değişikliği ile, Türkiye'de gücün tek bir elde toplanacağı, muhalefetin sindirileceği, faşizmin artık dişlerini dahi saklama gereği duymadan tüm çıplaklığı ile halkların üzerine çökeceği savunuldu.

Arda Turan ve bir kaç futbolcunun daha bu değişikliklere 'evet' diyeceklerini açıklayarak sosyal medyadan topluma 'evet' demeleri çağrısında bulundukları hatırlatılana vurgu yapılan mektupta şu ifadelere yer verildi:

''Bizler Beşiktaş taraftarı olarak kulübümüzde oynayan ve oynayacak olan oyuncuların önce iyi insan olmaları yönünde tavır belirleyen bir gelebekten geliyoruz. Bu nedenledir ki nice iyi oyuncunun çabucak kovulduğu kulübümüzde nice vasat oyuncular da efsanemiz olabilmiştir bu sayede.

'No Pasara' sloganını bayrak edip Franco faşizmine karşı mücadele etmiş Barcelona halkının kulübünün de bizler gibi düşüneceğinden hareketle, Arda'nın anlayış biçiminin farkına varmalarını istedik. 

Bu anlayış; ırkçıdır, mezhepçidir, laiklik düşmanıdır. Bu anlayış savaş çığlıkları atıp barış diyenleri tutuklar. Bu anlayış kadın düşmanıdır, kadını ikinci sınıf vatandaş olarak görürür. Bu anlayış hırsızdır, adları yolsuzluklara karışmıştır. Bu anlayış tüm bu suçlarının yanında, gücü yeni anayasayla  tamamen kendi tekellerine alıp halkı ve muhalefeti sindirmek istemektedir. İşte Arda Turan'ın evet dediği anlayış budur.

İşte bu yüzden ülkemizde ve dünyada bir çok taraftaraı olan Barcelona kulübüne ve felsefesine yakışmamaktadır. 

Arda Turan'sız bir Barcelona ile İstanbul'da bir gün görüşmek dileğiyle.

'No Pasaran' 
HAYIR!

Barıştan ve Özgürlükten yana olan Beşiktaşlılar''

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ
FETÖ'cü Ünlü Spiker Kaçarken Yakalandı

Beleştepe Arda Turan Barcelona Anayasa Değişikliği Referandum Başkanlık Sistemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500