Benim Zamanımda Fethullah Gülen'in F'si...

Darbe Araştırma Komisyonu’na bilgi veren İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, “Cemaat sempatizanlarına iflah olma şansı tanınmalı, yoksa onları militanlaştırırsınız” ifadelerini kullandı.

Benim Zamanımda Fethullah Gülen'in F'si...
Benim Zamanımda Fethullah Gülen'in F'si... Yaren Yalçın
Bu içerik 721 kez okundu.

Darbe Araştırma Komisyonu’na bilgi veren İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, “Cemaat sempatizanlarına iflah olma şansı tanınmalı, yoksa onları militanlaştırırsınız” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ağar, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmalarında dikkat edilmesi gereken en önemli konunun FETÖ sempatizanları olduğunu belirterek, onlara iflah olma şansı tanınmadığı sürece militanlaştırılıcağını, bu kesimin rehabilitasyonu konusunda politikalar geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Emniyet’te son bir ayda ufak bir toparlanma görüldüğünü dile getiren Ağar, yakalanan canlı bombaların bunun göstergesi olduğunu kaydetti.

Görev yaptığı dönemdeki bürokratların 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sorun yaşamadığını belirten Mehmet Ağar, Emniyet müdürlüğü yaptığı dönemde kasetinin çıkmadığını, kendisinden sonra bir sürü kaset çıktığını, mahkeme kararı olmadan kimseyi dinlemediklerini, sadece uyuşturucu kaçakçıları ve terör örgütü üyeleri gibi isimleri dinlediklerini, son 10-15 güne bakıldığında eski dönemlere göre bir yapılanma gördüğünü söyledi.

Ağar, basında yer alan suç örgütlerini operasyonlarda kullandığı iddialarına, “Paralı pullu bir adam değilimki bir basın sekreteri tutayım, bunları yalanlayayım. Yüzlerce yakan var, hangi birine yetişeyim. Suç örgütleri operasyonda değil istihbaratta kullanılmıştır” şeklinde cevap verdi.

 “Ünal Erkan bize dize dikensiz bir gül bahçesi bırakmıştı. Benim zamanımda Fethullah Gülen’in F’si teşkilatta aktif görev almadı” diyen Mehmet Ağar, kimsenin siyasi görüşüne bakmadığını kaydetti ve “Sol görüşlü arkadaşlar benim zamanımda il emniyet müdürlüğü yapmıştır. Türkiye Komünist Partisi üyelerini biz gözümüzde çok büyütmüşüz. TKP üyeleri ellerine bıçak bile almamış, düzgün fikir insanlarıydı” ifadelerini kullandı.

Mehmet Ağar, Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı olduğu dönemde Mardin’de söylediği “Düz ovada siyaset yapsınlar” sözü için ise “O zaman Anadolu’yu geziyor, herkesle görüşüyorduk. Mardin’de PKK’nın içinden adamlarla görüşme yaptık. ‘Durum stabil gidiyor ama büyük bir patlama olacak’ dediler. Seçimler yaklaşıyordu, ben de bunun üzerine ‘Düz ovada siyaset yapsınlar’ dedim. Genelkurmay o dönem benim için ‘O adam ne diyor’ dedi. Bize cephede koydu mu oturtan lazım, siyasette değil. Genelkurmay o zaman bu işe sıcak bir kucak açsaydı, AK Parti Kürt sorununu çözerdi. Her şeye rağmen, Türkiye’nin bu işi halkın sağduyusuyla çözeceğine inanıyorum” açıklamasında bulundu.

15 temmuz darbe girişimi darbe araştırma komisyonu içişleri eski bakanı mehmet ağar fethullah gülen fetö
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500