Benjamin Button Gerçek Oldu

Bangladeş'te sırtında tüylerle ve yüzünde kırışıklıklarla doğan bebek henüz 3 günlük olmasına karşın 70 yaşındaki bir insana benziyor.

Benjamin Button Gerçek Oldu
Benjamin Button Gerçek Oldu Tuğba Önkibar
Bu içerik 1710 kez okundu.

Bangladeş'in Magura'da Brad Pitt'in başrol oynadığı Benjamin Button filmindeki gibi yaşlı bir bedenle bir erkek bebek dünyaya geldi.

Progeria sendromu, 4 milyonda bir görülen nadir bir genetik bir hastalık. Progeria sebebiyle vücudunda kırışıklık ve tüylerle doğan bebek henüz 3 günlük olmasına karşın fiziksel ve bedensel görünümü 70 yaşındaki bir insana benziyor.

Doktorlar bu sendromun genetik mutasyon, akraba evliliği gibi sebeplerle ortaya çıkabileceğini, bebeğin 70 yaşındaki bir insan gibi yaşlılık göstergeleri taşıdığını belirtti. Bebeğin ailesi ikinci erkek bebeklerinin doğumuyla çok mutlu olduklarını ve oğullarının onlara gönderilmiş bir mucize olduğuna inanıyor.

Anne Parul Patro, köydeki herkesin bebeği merak ettiğini, sıraya girerek ziyaret ettiklerini söyledi. Progeria sendromu çok erken bir şekilde yaşlanmaya yol açıyor. Bebeğin sağlığı şu anda iyi fakat doktorlarlar bebeğin büyümesine ne ölçüde müdahale edebilecekleri konusunda bir şey söylemiyor.

İşte şaşırtan bebeğin görüntüsü;

bangladeş progeria sendromu brad pitt benjamin button bebek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500