Beşiktaş Belediye Başkanı Görevden Alındı

İçişleri Bakanlığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışlıgil’i görevinden uzaklaştırdı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Görevden Alındı
Beşiktaş Belediye Başkanı Görevden Alındı Meltem Yüksel
Bu içerik 412 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışlıgil’i görevinden uzaklaştırdı.

Bakanlıktan yapılan açıklamasında; “Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil Anayasanın 127. maddesinin verdiği yetki doğrultusunda İçişleri Bakanlığınca 04.01.2018 tarihinde görevden uzaklaştırılmışlardır” ifadesine yer verdi.

Hazinedar’ın görevden uzaklaştırma sebebi olarak Mal Bildiriminde Bulunulması Rüşvet ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar gösterildi.

Hüseyin Avni Sipahi’nin Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında, yetkisi ve görevi olmadığı halde imar ve ruhsat işlemlerinde talep sahiplerinin kendisine yönlendirildiği ve bağış adı altında zorla para alınmasına aracılık ettiği, haksız kişisel menfaat sağladığı, ayrıca mal varlığında ciddi artışlar olduğu yönündeki iddialarla ilgili yürütülen soruşturmalar dikkate alındığı gerekçe olarak gösterildi.

Çetin Kırışgil’in ise Belediye Meclis Üyeliği görevinden uzaklaştırılmasında kayıt dışı paraların transferine aracılık ettiği yönündeki iddiayla ilgili yürütülen soruşturma göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

‘Kapanma Partisi’ne Soruşturma

AKP İçişleri Bakanlığı Murat Hazinedar Hüseyin Avni Sipahi Çetin Kırışlıgil CHP Beşiktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500