Beşiktaş Tahkim Kurulu'na Gidiyor

Süper Kupa maçında yaşanan olayların faturası kesildi. Beşiktaş Tahkim Kurulu'na gideceğini duyurdu.

Beşiktaş Tahkim Kurulu'na Gidiyor
Beşiktaş Tahkim Kurulu'na Gidiyor Ecem Şenol
Bu içerik 1190 kez okundu.

Profesyol Futbol Disiplin Kurulu, Beşiktaş'a 1 maç seyircisiz ve 100 bin TL para cezası; Konyaspor ise 5 maç seyircisiz oynama cezası ile toplamda 350 bin TL para cezası verildi. Ayrıca Beşiktaş Başkanı Fikret Orman da 45 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

TFF’nin resmi sitesinden yapılan açıklama Beşikta’ın, 6 Ağustos tarihinde oynanan Turkcell Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve yüz bin lira para cezası ile cezalandırılması istendi. Beşiktaş başkanı Fikret Orman’ın, sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı takdiren 45 gün hak mahrumiyeti ve otuz bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Atiker Konyaspor Kulübünün, 6 Ağustos tarihinde oynanan Beşiktaş-Konyaspor Turkcell Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 5 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 250 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Atiker Konyaspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Süper Kupa Statüsü 10/D-3 maddesi uyarınca 100 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği duyuruldu.

PFDK’nın açıkladığı ceza sonrasında Beşiktaş Kulübü resmi açıklama yaparak, Tahkim Kurulu’na gideceğini de Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun Süper Kupa maçında yaşananlar nedeniyle Kulüp ve Başkan Fikret Orman ile ilgili haksız kararlarına yönelik bugün Tahkim Kurulu’na itirazda bulunulacağı ve yasal süreç sonuçlandıktan sonra gerekli açıklamaların yapılacağını duyurdu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mircea Lucescu Arda Turan'ı İkna Etti

 

Beşiktaş Atiker Konyaspor Maç Taraftar Ceza İtiraz Tahkim Kurulu PFDK Disiplin Kurulu Açıklama Fikret Orman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500