Beyaz Saray'dan Erdoğan'ı Yalanlayan Açıklama: 'Özür Yok'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, korumalarına yönelik suçlamalardan dolayı ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘üzüntü bildirdiğini’ söylerken Beyaz Saray, ‘özür dilenmediğini’ duyurdu.

Beyaz Saray'dan Erdoğan'ı Yalanlayan Açıklama: 'Özür Yok'
Beyaz Saray'dan Erdoğan'ı Yalanlayan Açıklama: 'Özür Yok' Ecem Şenol
Bu içerik 1171 kez okundu.

Geçen mayıs ayında Türkiye’nin Washington büyükelçiliği önünde Erdoğan’ı protesto edenlerle destekçileri karşı karşıya gelmiş, arbedeye Erdoğan’ın korumaları da karışmıştı.

Erdoğan’ın korumaları ve destekçileri protestoculara şiddet göstermiş, kavgaya katılan iki Türk tutuklanırken, Erdoğan’ın 15 koruması hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

9 Eylül’de PBS kanalına konuşan Erdoğan, konuyla ilgili bir soruya korumaların görevlerini yaptığını söyleyerek yanıt vermiş ve geçen hafta bir açıklamasında, geçen hafta yaptıkları telefon görüşmesinde korumalara yönelik suçlamalardan dolayı Trump’ın kendisine üzüntüsünü bildirdiğini ve konuyu takip edeceğini söylediğini öne sürdü.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada ise Trump’ın korumalar konusunda Erdoğan’dan ‘özür dilemediği’ belirtildi. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Huckabee Sanders, Erdoğan ile Trump arasında konunun tartışıldığını ancak özür dilemenin söz konusu olmadığını belirtti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklama Donald Trump Protesto Türk Tutuklama Koruma Beyaz Saray Yalanlama Özür
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500