Beyoğlu'nda Festival Var!

Beyoğlu Belediyesi, Taksim Meydanı’nda 28 Eylül- 5 Ekim tarihleri arasında Antika Festivali düzenliyor.

Beyoğlu'nda Festival Var!
Beyoğlu'nda Festival Var! Tuğba Önkibar
Bu içerik 739 kez okundu.

Beyoğlu Belediyesi, 50 gün süreli festivallar dizisinin startını verdi. Antika Festivali, Beyoğlu’nda hareket  yaratmak için başlatılan 50 günlük festivalim ilk kısmı.

Bu sene ilk kez düzenlenecek etkinliğe, sahaflar, antikacılar, el sanatçıları, tasarımcılar ve bilim insanları da katılacak. Festivalde 90 sahaf, 63 antikacı, 70 el sanatçısı, 50 tasarımcı yer alacak.
Festival Tünel Meydanı'ndan vintage arabaların geçişiyle başladı.

Festivalde; söyleşiler, antikanın tüm alanlarında sanatsal etkinlikler, eski mobilya restorasyonlarıyla ilgili gomalak ve altın varak işlerinin canlı uygulamaları bulunuyor. Her gün müzik dinletileri, söyleşiler ve Mezat’ın da yer aldığı festival 5 Ekim'de sona erecek.

50 GÜN SÜRECEK

Bunun dışında 3-10 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Film Festivali, 7 Ekim-16 Ekim tarihleri arasında Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivali, 18-23 Ekim tarihleri arasında Tasarım ve Zanaat Festivali, 24 Ekim-6 Kasım tarihleri arasında Beyoğlu Sahaf Festivali yapılacak.

Beyoğlu Festivali, 9-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Meraklı Zihinler Bilim Şenliği ile sona erecek.

beyoğlu belediyesi antika festivali sahaf tasarım taksim tünel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500