Bharara: Türkiye Dışişleri Bakanı Bir Yalancı

İstanbul’da bazı yabancı basın mensuplarıyla bir araya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Reza Zarrab davasının eski başsavcısı Preet Bharara’yı FETÖ lideri Fethullah Gülen’e yakın olmakla suçladı. Bu iddia karşısında Bharara, Twitter hesabında Çavuşoğlu’na yüklendi.

Bharara: Türkiye Dışişleri Bakanı Bir Yalancı
Bharara: Türkiye Dışişleri Bakanı Bir Yalancı Meltem Yüksel
Bu içerik 580 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İstanbul’da bazı yabancı basın mensuplarıyla bir araya geldi. ABD ile Türkiye arasındaki ilişkiler hakkında değerlendirme bulunan Çavuşoğlu, FETÖ'nün ABD sistemine sızmış durumda olduğunu ve Zarrab’ın ev hapis ya da cezaevinde olup olmadığını bilmediklerini söyledi.

ABD’li gazete ABC’den Zeynep Bilginsoy’un haberine göre Bakan Çavuşoğlu, Zarrab soruşturmasını başlatan ve Zarrab’ı tutuklatan, eski ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Baharara’yı Fethullah Gülen’e yakın olmakla suçlayarak; “Preet Bharara Gülen’e ‘çok yakındı’ ve Türkiye’de Zarrab’a karşı hazırlanan 2013’teki yolsuzluk iddialarıyla ilgili iddianamede yer alan belgeleri soruşturmasında kullandı. Çok siyasi bir motivasyona sahip görünüyor” ifadelerini kullandı.

Bharara ise Bakan Çavuşoğlu’nun bu sözlerine Twitter hesabı üzerinden cevap vererek; “Türkiye Dışişleri Bakanı bir yalancı” deyip Zarrab yargılamasını hatırlatarak, “Şimdi mahkemede neler olacağını görürüz” şeklinde twet attı.

 Bharara’nın bu sözleri Zarrab’ın itirafçı olduğu konuşulan mahkemede yeni gelişmeler olacağı yönünde yorumlandı.

İşte O Paylaşım;

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

SDG Sözcüsü Teslim Oldu

 

 

ABD FETÖ Mevüt Çavuşoğlu Mevlüt Çavuşoğlu Reza Zarrab Preet Bharara Dışişleri Bakanı Twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500