"Bilal Erdoğan'ı Öldüreceklerdi"

FETÖ'nün kurduğu kumpas nedeniyle yıllarca cezaevinde kalan gazeteci Nedim Şener, Meclis Darbe Komisyonu'na açıklamalarda bulundu.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1119 kez okundu.

FETÖ'nün kurduğu kumpas nedeniyle yıllarca cezaevinde kalan gazeteci Nedim Şener, Meclis Darbe Komisyonu'na açıklamalarda bulundu.

Şener, “Bunların cani tarafını Dink cinayetinde gördüm. Fakat derdimizi anlatmakta güçlük çektik. Benim Hrant Dink adlı kitabım, Ergenekon faaliyeti olarak değerlendirildi. Benim Dink cinayetiyle ilgilenmeye başladığım dönem Malatya’da Zirve katliamı yaşandı. Ardından Ergenekon soruşturması başladı. Fethullahçı terör örgütü de bu cinayetin içinde” şeklinde konuştu.

FETÖ üyeleri tarafından tehdit edildiğini dile getiren Şener, “Bu işlerle uğraşma üstünden kamyonlar geçer, diyorlardı” dedi. Cemaat ve AKP'nin de işbirliği içinde olduğunu iddia eden Şener, “Bunları anlatmaya çalışıyorduk. Bana, bunlarla uğraşma başına dert alırsın dediler. Gerçekten de başıma dertler açıldı” dedi.

Bir ihbar belgesinden de yola çıkarak, Cemaat’in asıl derdinin, dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu  Bilal Erdoğan’ı öldürmek olduğunu iddia eden Şener, “Bu sayede Ergenekon savcıları ve hükümet karşı karşıya kalacaktı. Asıl amaç, bu cinayetten yola çıkılarak Ergenekon soruşturmasını sıklaştırmaktı” dedi ve şunları ekledi:”MİT FETÖ ile her türlü bilgiye sahipti.” 

Şener, MİT’e ait bir eğitim kitapçığıyla birlikte MGK’nın paralel devlet yapılanması konusunda hazırladığı sunumu da Komisyon’la paylaştı.

nedim şener ergenekon kumpas fetö bilal erdoğan hrant dink gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500