Bilal Oğlan Yırttı

İtalya’da hakkında dava açılan Bilal Erdoğan, savcılık kararıyla aklandı.

Bilal Oğlan Yırttı
Bilal Oğlan Yırttı Yaren Yalçın
Bu içerik 779 kez okundu.

İtalya’da hakkında dava açılan Bilal Erdoğan, savcılık kararıyla aklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan hakkında İtalya’nın Bologna kentinde ‘kara para aklama’ suçlamasıyla açılan soruşturmada savcılık, delil yetersizliği gerekçesiyle dosyanın rafa kaldırılmasını istedi.

İtalya basınında Hakan Uzan tarafından yapıldığı kaydedilen şikayet dilekçesinde Bilal Erdoğan tarafından İtalya’ya para getirildiği iddiasıyla, kara para aklama suçu kapsamında soruşturulması talep edildi.

Bu iddia üzerine savcılık, ilk 6 aylık sürenin dolmasının ardından geçtiğimiz aylarda 6 ay daha ek soruşturma süresi almıştı. Savcılık şimdi ise, şikayete konu olan suçlamalarla ilgili bulguya rastlanmadığı gerekçesiyle soruşturma dosyasının rafa kaldırılması isteminde bulundu. Savcılığın bu talebi, Hazırlık Soruşturması Hakimliği tarafından değerlendirilip karara bağlanacak.

Resto del Carlino gazetesi, soruşturma kapsamında Bilal Erdoğan'a ait ‘5-6 banka hesabını’nın savcılık tarafından incelendiğini ve şüpheli bir işleme rastlanmadığını yazdı. Gazetede; Savcılığın özellikle Bilal Erdoğan'ın Unicredit bankasındaki hesabına yoğunlaştığı, yapılan incelemeler sonucunda ‘sıradışı’ bir para giriş-çıkışına rastlanmadığı belirtildi.

Il Resto del Carlino, Bilal Erdoğan'ın hesabına Türkiye'deki bir hesaptan ‘birkaç on bin euro’ yatırıldığını yazdı. Bu miktarın, Bilal Erdoğan'ın Bologna'daki Johns Hopkins Üniversitesi'ndeki doktorası, kira, çocuklarının okul masrafı gibi ‘herhangi bir ailenin normal harcamalarını karşılayacağını’ belirtildi. Haberde, suçlamada iddia edilen ‘milyonların izine rastlanmadığı’ vurgulandı.

bilal erdoğan italya cumhurbaşkanı erdoğan kara para aklama hakan uzan savcılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500