"Bilal’i Alamadın 3 Hilali Verdin"

Partisinin dayanışma yemeğine katılan Selahattin Demirtaş, Yenikapı ruhunun Türkiye’yi ikiye böldüğünü söyledi.

Yaren Yalçın
Bu içerik 1408 kez okundu.

Partisinin dayanışma yemeğine katılan Selahattin Demirtaş, Yenikapı ruhunun Türkiye’yi ikiye böldüğünü söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yenikapı ruhunun Türkiye’de birlik oluşturmadığını aksine vurgulayarak, HDP olarak kendilerini ayrı bir yere koyduklarını, ırkçılığa bulaşmadan siyaset hayatında yol aldıklarını, üç partinin bir araya gelerek Türkçülük, milliyetçilik ve dincilik konusunda uzlaştıklarını, AKP’ye ve Erdoğan’a biat etmeyenleri terörist, düşman, vatan haini ilan etme toplantısına dönüştürüldüğünü söyledi.

“Saray’ın korkusuna biat etmeyen siyasetçi kalmadı” diyen Selahattin Demirtaş, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi. Bahçeli’nin seçimden önce sarf ettiği “Bilal’i vereceksin” sözlerini hatırlatan Demirtaş, “Bilal’i alamadın, 3 hilali verdin” dedi. Sağcı, solcu, ülkücü, İslamcı olsun davasına samimiyetle bağlı herkese saygı duyduğunu belirten Demirtaş, “Dava adamlığı adı altında koltuğunun kurtarmak için filmler çeviriyorsa, partisini ve dava arkadaşlarını satıyorsa o zaman tehlikelidir” dedi.

 “Darbe girişiminde bulunanların ve bunu bahane ederek darbeden daha beter bir zulmü halka reva görenlerin Allah bin defa belasını versin” diyen Selahattin Demirtaş, bu girişimin Kanun Hükmünde Kararnameler, Olağanüstü Haller derken dikdatörlüğünü inşa etmek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan için bulunmaz Hint Kumaşı olduğunu söyledi.

Demirtaş, Adalet Bakanı’nın Hukuk Fakültesi  okuduğundan emin olmadığını belirtti ve hepsinin diplomasının sahte olduğunu söyledi. “Ben Fethullah Gülen’i övdüğüm zaman inanarak yaptım, o zaman öyleydi” diyen Adalet Bakanı için “Ben kandırıldım diyerek af oluyor da sen neden 30 bin kişiyi FETÖ’den tutukladın? Niye 100 bin kişiyi işten attın? Belki bunlarda kandırıldı. Devletin imkanları elinde olan koskoca bakan olduğun halde seni kandırmayı başarmışsa, zavallı polis, öğretmen ne yapsın?” dedi.

Selahattin Demirtaş, bir cemaate inanmanın ya da mensup olmanın suç olmadığını vurgulayarak, “Vakti zamanında Cemaat’in evine gitti onlara yardım etti diye terörist darbeci şeklinde insanları suçlayamazsın, bu şekilde yaparsan bunun adı haksızlık olur”dedi.

Demirtaş, kendilerinin Cemaat ile hiçbir hukukun olmadığı, 'Gülenci' diye birilerine haksızlık yapılıyorsa buna da göz yummayacaklarını belirterek, Cemaat’in en fazla zulmü kendilerine yaptığını söyledi. “Emniyette, yargıda, medyada bize yaptıklarının haddi hesabı yoktur” diyen Demirtaş, Cemaatin gece gündüz televizyon kanallarında kendilerine hakaretler yağdırdığını, o kanalların hepsinin de kapatıldığını kaydetti. 

hdp selahattin demirtaş mhp devlet bahçeli 15 temmuz darbe girişimi fethullah gülen cemaat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500