BİM’in Apple Ürünleri Sahte Çıktı

ABD ile yaşanan kriz üzerine iPhone satışlarını durdurduğunu açıklayan BİM’in geçtiğimiz aylarda lisanlı diye sattığı APPLE ürünleri sahte çıktı.

BİM’in Apple Ürünleri Sahte Çıktı
BİM’in Apple Ürünleri Sahte Çıktı Meltem Yüksel
Bu içerik 794 kez okundu.

APPLE INC’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM ’e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin APPLE tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

İhtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından APPLE markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuar cinsi taklit eşyaların imha edilerek APPLE’a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

Ayrıca, BİM ’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak APPLE’a bildirilmesi de talep edildi. BİM ’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

İşte Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla BİM'e gönderilen ihtarname;

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

ABD Büyükelçiliği'ne Silahlı Saldırı

BİM APPLE ABD iPhone Sahte Dava Mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500