Binali Yıldırım: Cinsel Değil Siyasi İstismar

Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, gündemi değerlendirdi.

Binali Yıldırım: Cinsel Değil Siyasi İstismar
Binali Yıldırım: Cinsel Değil Siyasi İstismar Yaren Yalçın
Bu içerik 1410 kez okundu.

Tuzla'da Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi açılışına katılan Başbakan Binali Yıldırım, gündemi değerlendirdi.

Meclis’e sunulan cinsel istismar düzenlemesine değinen Başbakan Binali Yıldırım, eğitim alanında çok işler yapıldığını, 4+4+4 uygulamasının milli eğitimde en büyük reform olduğunu, çocuk yaşta evlilikler olduğunu, bu konunun istismar edildiğini, 3 bin mağdur insanın seçim kampanyalarında önüne çıktığını, ülkenin kanayan yarasını görmezden gelmenin kendilerine yakışmayacağını  belirtti.

CHP’nin eleştirilerini ‘kör dövüşü ve anlamsız bir yalan rüzgarı’ olarak nitelendiren Başbakan Yıldırım, cinsel istismar yorumlarının ise tamamen siyasi istismar olduğunu söyledi.

Başkanlık sistemi tartışmalarına da değinen Binali Yıldırım, ‘Ülke bölünecek’ söylemlerine tepki gösterdi. Anayasa değişikliği için çağrıda bulunan Yıldırım, cumhurbaşkanlığının korkulacak bir tarafı olmadığını, belediye başkanının verdiği sözleri yerine getirdiğinde beğenilip tekrar seçildiğini kaydederek, başkanlık sistemine benzetti.

Aradaki tek farkın mutlak iktidar olduğunu belirten Yıldırım, koalisyonlarla hak edilen mesafenin alınamadığını, Türkiye’nin hızını yavaşlattığını, getirilen öneriye karşı olmakla iktidar alnernatifi olunamayacağını vurguladı ve MHP’nin ülke menfaatini her zaman siyesetin üzerinde tuttuğunu sözlerine ekledi.

başbakan binali yıldırım cinsel istismar chp siyasi isitsmar başkanlık sistemi mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500