Binali Yıldırım'dan Kuzey Irak Hamlesi

Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Irak'a uçuşların süresiz iptal edildiğini duyurarak, Türkiye'nin bu konuda şakası olmadığını anlamaları gerektiğini ifade etti.

Binali Yıldırım'dan Kuzey Irak Hamlesi
Binali Yıldırım'dan Kuzey Irak Hamlesi Ecem Şenol
Bu içerik 800 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, “Erbil ve Süleymaniye’ye 18.00’den itibaren süresiz uçuş yapmayacaklarını ifade etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım bütün dünyanın karşı çıktığı, Türkiye'nin bütün uyarılarına rağmen bu referandum Kuzey Irak yönetimi inatla gerçekleştirdiğini ifade ettiği açıklamasında, sonrasında alınacak önlemler bağlamında bugün saat 18.00 itibariyle Türkiye’den Süleymaniye’ye ve Erbil’e yapılan bütün uçuşların iptal edildiğini duyurdu.

Uçuşların, süresiz olarak iptal edildiğini ifade eden Yıldırım, Irak Merkezi Hükümeti’nin sivil havacılık idaresinin aldığı karara uygun olarak Süleymaniye ve Erbil’e sefer yapmayacaklarını ve Türkiye olarak, hem THY hem de özel şirketlerin seferleri durdurduğunu belirtti. Eğer orada mağdur olan vatandaşlar varsa bunları almak için özel uçak gönderebileceğini de belirten Başbakan Yıldırım, böylece bu işlerde Türkiye’nin şakası olmadığını bir kez daha anlamalarını beklediklerini ifade ederek, önlemlerin bununla sınırlı olmadığını, peyderpey atılacak adımların kamuoyuyla paylaşılacağının da altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Süleymancıların Yurdunda Yeni Skandal

Binali Yıldırım Açıklama Kuzey Irak Uçuş Veto Türkiye Yasak Ciddiyet Erbil Süleymaniye THY
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500