''Bir Atatürk Gider Bin Atatürk Gelir''

AKP Milletvekili Mehmet Metiner, CHP'ye verdiği yanıtta tartışma yaratacak, "Bir Atatürk gider bin Atatürk gelir" şeklinde ifadeler kullandı.

''Bir Atatürk Gider Bin Atatürk Gelir''
''Bir Atatürk Gider Bin Atatürk Gelir'' Ecem Şenol
Bu içerik 848 kez okundu.

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, AKP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma etkinliği gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya katılan AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, buradaki konuşmasında CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın 30 Ağustos’ta attığı mesaja yanıt verdi.

Mahmut Tanal 30 Ağustos’ta “Atatürk Olmasaydı ne olurdu biliyor musun? Sorusuna, annenin kim olduğunu bilirdin ama babanın kim olduğunu bilemezdin şeklinde mesaj atmıştı.

Konuşmasında isim vermeden Mahmut Tanal’ın tweetini eleştiren Mehmet Metiner, "Bir Atatürk gider bin Atatürk gelir" şeklinde tartışma yaratacak ifadeler kullandı. CHP’nin İstanbul Milletvekilinin bir tweet attığını belirten Metiner, adı lazım değil, gerçekten müptezel bir herif olduğunu ifade ettiği Tanal için, ama milletvekili makamına duyduğu saygıdan dolayı gene kendisini muhatap aldığını, almak zorunda kaldığını belirtti.

Atatürk olmasaydı diye başlayan bir cümle kurduğunu ve ‘Anneniz belli olurdu ama babanız belli olmazdı’ sözlerini büyük bir saygısızlık olarak gördüğünü ifade eden Metiner, Böyle şeyler yazılır mı? Böyle şeyler konuşulur mu? Diye sorarak, annemizin namusuna, iffetine nasıl laf edersin diyerek tepki gösterdi.

Bu milletin hiçbir zaman esaret altına girmediğini ama adamın mantığının Atatürk olmasaydı, yani CHP olmasaydı, esir olunacağını, köle olunacağını belirten Metiner, bu milletin bünyesinden öyle Atatürkler çıkartır ki, öyle Erdoğanlar çıkartır ki bir Atatürk gider bin Atatürk gelir diyerek tepki çekecek bir açıklamada bulundu. Metiner, Bir Erdoğan gider, bin Erdoğan gelir. Atatürk olmasaydı CHP olmasaydı diye millete diyet çıkartılmayacağını da sözlerine ekledi.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

30 Ağustos Zaferi'nin 95. Yılı

 

 

AKP Milletvekili Metin Metiner Açıklama CHP Mahmut Tanal Sosyal Medya Twitter Skandal Tepki Atatürk Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500