Bir Ensar Vakası Daha!

Adıyaman Gerger İmam Hatip Lisesi’nde 2. Ensar Vakfı olayı yaşandı.

Bir Ensar Vakası Daha!
Bir Ensar Vakası Daha! Yaren Yalçın
Bu içerik 1743 kez okundu.

Adıyaman’da yatılı eğitim veren Gerger İmam Hatip Lisesi’nde 1 yılı aşkın süredir öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu tespit edilen hademe M.S.G. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma kapsamında 30 öğrencinin cinsel istismara uğradığı Gerger İmam Hatip Lisesi’nde 3 öğretmen açığa alındı.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, cinsel istismar olayına ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Olay sebebiyle adli merciilere bilgi verilmiş, adli soruşturma çerçevesinde şüphelinin aynı gün tutuklanması sağlanmıştır. Ayrıca, kurum müfettişleri marifeti ile idari sorumluluk ve ihmalin belirlenmesine yönelik soruşturma başlatılmış, ihtiyadi tedbir olarak ihmali olduğu tespit edilen bazı kamu görevlileri açığa alınmıştır.”

Cinsel İstismar Meclis’e Taşındı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Adıyaman’da cinsel istismara uğrayan çocuk sayısının 30 değil, 76 olduğu bilgisine ulaştıklarını belirterek, taciz haberini öğrenen ve bu konuyu Facebook’tan duyuran siyasetçilere yazdıklarını silmeleri konusunda baskı yapıldığını söyledi.

Tacizle suçlanan hademe M.S.G.’nin o dönem Adıyaman 1 Aralık Orta Okulu’nda birkaç ay önce görev yaptığını, yine bir cinsel istismar şikayetinden sonra soruşturmaya uğradığını kaydeden Barış Yarkadaş, M.S.G’nin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından , Gerger İmam Hatip Lisesi’nde görevlendirildiğini, cinsel istismara uğrayan çocukların yakınlarının verdiği bilgiye göre de, kısa bir süre içerinide tekrar 1 Aralık Orta Okulu’ndaki görevine döndüğünü söyledi.

CHP’li Yarkadaş, Gerger ve çevresinde 76 çocuğun savcılığa getirilerek ifadelerine başvurulduğunu, bu konuyu yazmak isteyen yerel gazetecilere ilişkin ağır bir baskı olduğunu kaydetti ve yerel Gazeteci Özgür Boğatekin’in evine baskın düzenleyerek, haberi siteden sildirten polisler hakkında soruşturma başlatması için Adıyaman Valisi Abdullah Erin’e çağrıda bulundu.

adıyaman gerger imam hatip lisesi 30 öğrenci cinsel istismar adıyaman valisi abdullah erin chp barış yarkadaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500