Bir Şiir Nedeniyle Uydurma Bir Kararla...

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği 'Adalet Yürüyüşü'nü yorumladı.

Bir Şiir Nedeniyle Uydurma Bir Kararla...
Bir Şiir Nedeniyle Uydurma Bir Kararla... Tuğba Önkibar
Bu içerik 1155 kez okundu.

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Murat Yetkin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçekleştirdiği 'Adalet Yürüyüşü'nü "Kılıçdaroğlu’nun başlattığı eylem, evet bir sokak eylemi, fakat olabilecek bu eylem olabilecek en pacifist şekilde ve belki de bu yönüyle bir kesimde sempati toplamaya başladı" yorumunda bulundu.

Yetkin, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da "Erdoğan’ın halkta sempati kazanması bir şiir nedeniyle uydurma bir kararla hapse atılmasıyla oluşmuştu, unutmamak lazım" yorumuyla halkın sempatisini kazandığını ifade etti.

Yetkin,Kılıçdaroğlu'na verilen desteğin artığını da ifade ederek "Dünden itibaren yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerde değil Anadolu’nun daha küçük şehirlerinde de yerel ölçekli yürüyüşler, mitingler gerçekleştirildiği haberleri gelmeye başladı. Üstelik bunlara Saadet Partililerden Özgürlük ve Dayanışma Partililere kadar geniş bir yelpazede destek verenler fark ediliyor” değerlendirmesinde bulundu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Çin'de Çocuk Yuvasına Saldırı

 

 

Adalet Yürüyüşü Recep Tayyip Erdoğan AKP Kemal Kılıçdaroğlu Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500