Bir Tankımız İsabet Aldı

Başbakan Binali Yıldırım, MYK toplantısı öncesi açıklamada bulundu.

Bir Tankımız İsabet Aldı
Bir Tankımız İsabet Aldı Yaren Yalçın
Bu içerik 786 kez okundu.

MYK toplantısı öncesi açıklamada bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “Suriye’de bir tankımızın isabet aldığı bilgisi var ama teyit edilmedi” dedi.

Başbakan Yıldırım, Cerablus’ta gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı sırasında TSK’ya ait bir tankın isabet aldığını belirtti ve “Sınırdaki terör tehdidinin son buluncaya kadar harekatın devam edeceğini” söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamasından satırbaşları şöyle:

“Bayramın birlik ve beraberliğimize katkılar sağlamasını Cenab-ı Mevla'mdan niyaz ediyorum. Bayramlar düşmanlıkların azaldığı, kardeşliğin, sevginin, saygının doruğa çıktığı müstesna günlerdir. Bu bayram umarım bölgemiz için güzel günlerin habercisi olur.

Ülkemizde fevkalade olaylar oldu, büyük bir darbe girişimini milletimiz ferasetiyle engelledik. Ülkemizde kardeşliği, birlik ve beraberliği yok etmeye çalışan terör örgütüyle de mücadelemiz sürüyor. Tehditler tamamen ortadan kalkana kadar güvenli alan oluşturma gayretimiz de devam edecek. Aynı zamanda yurt içinde de terör örgütünün yuvalandığı 10-12 bölgeyi de yok etmek için güvenlik güçlerimiz canla başla çalışıyor.

KHK'lerle, öncelikle yayınlananlarla, FETÖ bağlantılı kamuda görev yapanların memuriyetten çıkarılması yönünde bir karar alındı ve uygulamaya konuldu. Bölücü terör örgütünün faaliyetlerine katılmış, aracılık yapmış olan yerel yöneticiler ve memurlar olmak üzere benzer bir uygulamayı da başlatmış bulunuyoruz.

Bunun ilk uygulaması Milli Eğitim'de başladı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı, valilikler, belediyeler hakkında bu suça karışmış, bölücü terör örgütüne yataklık etmiş, destek olmuş, onlarla birlikte çalışmış, kamu kaynaklarının terör örgütünün amaçları doğrultusunda kullanılmasına izin vermiş olan meclis üyesi olsun, belediye başkanı olsun ve diğer kamu görevlileri için de benzer uygulama yapılacak. Bunların nasıl uygulanacağı kararnamede açık şekilde belirtilmiştir.

DAEŞ başta olmak üzere diğer terör gurupları da zaman zaman sınıra yakın bölgelere roket gönderdi. Şu ana kadar 29 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Son olarak Gaziantep'te bir düğüne saldırı düzenlendi. Bu sebeple DAEŞ'e yönelik operasyon başlattık. Bu operasyonun amacı ülkemizin güney sınırlarını güvene almak. Bu güveni yüzde 100 sağlayana kadar DAEŞ'e PKK'ya YPG'ye yönelik operasyonlar devam edecek."

başbakan binali yıldırım akp myk suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500