Bir Zamanlar Pensilvanya’da...

AKP’li 12 milletvekilinin Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiği fotoğraf ortaya çıktı.

Bir Zamanlar Pensilvanya’da...
Bir Zamanlar Pensilvanya’da... Yaren Yalçın
Bu içerik 762 kez okundu.

AKP’li 12 milletvekilinin Fethullah Gülen’i Pensilvanya’da ziyaret ettiği fotoğraf ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, AKP’li milletvekilleri, 2012 yılında Boston şehrinde Gülen cemaati tarafından düzenlenen ‘Kültür Günleri’ programına gitti. Gezinin bir bölümünde Haydi Pensivanya’ya gidiyoruz bilgisi verildi. 12’si de milletvekili olan AKP’li grup Fethullah Gülen’i ziyaret etti. İddiaya göre, orada birlikte ikindi namazı kıldılar. Daha sonra 30 dakika kadar sohbet ettiler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Erdoğan’ın dershane ve MİT krizi sebebiyle Cemaat’le arasının açıldığı dönemden sonra bu ziyareti gerçekleştiren isimlerden bazıları, 2015’te yapılan iki seçimde liste dışı kalırken, 4’ü halen AKP’den milletvekili. 2012’de milletvekili olan şu isimler de daha sonra yönetici seçildi; Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz Grup Başkanvekili, Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan Vedat Demiröz de Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Fotoğrafta gözlerden kaçmayan bir ayrıntı daha var. Normal hayatlarında başı açık olan kadın vekiller, Fethullah Gülen’i ziyarete giderken başlarını kapattılar.

Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı, konuya ilişkin açıklamada bulundu. Tatlı, “Detayları tam olarak hatırlamıyorum, 4 yıl önce olmuş bir olay. Bir arkadaş hadi gidelim dediğinde Mahir Bey’i aradım. Git, ne konuşuluyor öğren diyerek gönderdi” dedi. Benim durduğum yer belli diyen Tatlı, bizim bu fotoğraflarımızı ortaya çıkaranlar neden FETÖ ile Bülent Arınç, Hüseyin Çelik fotosunun yayınlamıyorlar şeklinde sitem etti.

Ordu eski milletvekili Mustafa Hamarat ise o ziyarete gönülsüz olarak katıldığını söyledi. Hamarat, “Beni herkes bilir, izahat etme gereği bile duymam, bir grup halinde olunca ben gelmeyeyim, ayrı gezeyim diyemiyorsunuz” dedi.

akp'li 12 fethullah gülen pensilvanya erdoğan akp vedat demiröz bülent arınç hüseyin çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500