"Biz Kafalarla Top Oynarız"

CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Gaziantep'te bir esnafın gürültü yaptıkları için uyardığı Suriyeli gençlerin “biz kafalarla top oynarız” diyerek esnafı tehdit ettiğini basına aktardı.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 812 kez okundu.

Türkmen açıklamasında, Gaziantep'te yaşanan terör saldırısından sonra şehirde incelemeler yaptığını, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ile de görüştüğünü belirtti

Vekil Türkmen şunları söyledi:

”IŞID, Gaziantep'te çok etkin bir şekilde yapılanmış ve yuvalanmış. Bölgede yaşayan vatandaş bu durumdan son derece rahatsız, hükümetten etkin çözüm üretecek adım atılması beklentisindeler. Bölge halkının bir diğer rahatsızlığı da sınır kapısının kapalı olmasına rağmen, Suriye sınırının son derece kontrolsüz olması. Gaziantep'te sohbet ettiğimiz bir esnafın anlattıkları da kan dondurucu. Mahallede top oynarken sessiz olmaları için ikaz ettiği Suriyeli gençler kendisine “Biz kafalarla top oynarız” diye cevap vermiş. Bu vahşetin sona ermesi için, hükümetin bu gidişe bir dur demesi, kalıcı ve acil çözümler bulup olaya el koyması artık bir zaruret haline gelmiştir. Sadece Gaziantep değil, tüm Türkiye bu olaylardan rahatsız ve muzdariptir.”

gaziantep ışid chp suriye son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500