Biz Yine Bildiğimizi Okuyacağız

Katıldığı 9. Avrasya İslam Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İşgalci Türk askeri Başika’dan çekilsin” çağrısında bulunan Irak Başbakanı Haydar el İbadi’ye seslendi.

Biz Yine Bildiğimizi Okuyacağız
Biz Yine Bildiğimizi Okuyacağız Yaren Yalçın
Bu içerik 1764 kez okundu.

Katıldığı 9. Avrasya İslam Şurası’nda konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “İşgalci Türk askeri Başika’dan çekilsin” çağrısında bulunan Irak Başbakanı Haydar el İbadi’ye seslendi.

“Suriye ve Irak’ın başı dertteyse her türlü sorumluluğu almak Türkiye’nin hakkıdır” diyen Erdoğan, hiçbir yerden izin almaya ihtiyaç olmadığını belirterek, bazı ülkeler binlerce kilometre uzaktan gelerek Afganistan’da operasyon yaparken, Türkiye’nin 911 kilometre Suriye ve 350 kilometre Irak sınırına müdahale edemeyeceği düşüncelerini çarpıklık olarak nitelendirdi.

Erdoğan, Irak’taki gelişmeler karşısında sessiz ve seyirci kalınamayacağını belirterek, Irak Başbakanı Haydar el İbadi’ye “Operasyonlara nasıl Cerablus’ta, Rai’de katıldıysak aynı anlayışla Musul’da yapılacak operasyonlara da katılacağız” ifadelerini kullandı. Kendisinin şahsına hakaret eden el İbadi’ye “Sen benim muhatabım değilsin, seviyemde değilsin, Irak’tan senin bağırıp çağırman bizim için önem teşkil etmiyor, biz yine bildiğimi okuyacağız, sen önce haddini bil” diyen Erdoğan, Ahmet Davutoğlu döneminde Başika üssünün kurulması için taleplerinin olduğunu, hepsinin kayıtlarının bulunduğunu, bu canlı kayıtların hepsinin televizyonlarda yayınlacağını söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti ordusunun Irak’tan talimat alacak kadar kalitesini kaybetmediğini ifade eden Erdoğan, gereğinin en iyi şekilde yapılacağını, Türkiye’nin kimsenin bir karış toprağında, egemenliğinde gözü olmadığını vurguladı.

avrasya islam şurası erdoğan ırak başbakanı haydar el ibadi cerablus ırak musul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500