"Bize Kabadayılık Yapacağına DAEŞ'le Uğraş"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul topraklarının IŞİD'den alınmasına ilişkin operasyon düzenleyen Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'ye seslendi.

Tuğba Önkibar
Bu içerik 1317 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul topraklarının IŞİD'den alınmasına ilişkin operasyon düzenleyen Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'ye seslenerek: " 'Türkiye topraklarımızı işgal etti' diyor. Sen bize kabadayılık yapmak yerine git IŞİD ile PKK ile uğraş. Onlara  en ufak bir karşı tavır koymuyorken Türkiye'ye meydan okuyorsun" dedi. 

Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk kez düzenlenen 2016-2017 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların ilgili kısmı şöyle:

"Bağdat yönetimi bize düşmanlık besliyor. 'Türkiye topraklarımızı işgal etti' diyor,  İbadi. Sen bize kabadayılık yapmak yerine IŞİD ile PKK ile uğraş. Onlara en ufak bir karşı tavır koymuyorken Türkiye'ye meydan okuyorsun. Türkiye Musul operasyonunda yer almak durumunda. Suriye'deki sınırlarımız hizasında terör örgütü koridoruna nasıl müsade etmediysek mezhep çatışmasına da izin vermeyeceğiz. Biz 350 kilometre boyunca Irak'a sınırdaşız, Irak ve Suriye'den toplamda 3 milyon mültecimiz var. Şimdi tekrar bir yükün bindirilmesini istemiyoruz."

recep tayyip erdoğan ibadi ırak musul pkk daeş gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500