'Bizi Üzen Dost Sandıklarımızın Suskunluğu'

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, suskunluğunu bozarak AKP ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'Bizi Üzen Dost Sandıklarımızın Suskunluğu'
'Bizi Üzen Dost Sandıklarımızın Suskunluğu' Ecem Şenol
Bu içerik 1336 kez okundu.

Konya'da yayın yapan ve Saadet Partisi'ne yakınlığıyla bilinen Kanal 42 Televizyonuna konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. Kendisine yönelik AKP içerisindeki 'kampanyadan' sosyal medyadaki trollere, Stratejik Derinlik diye isimlendirilen kendi dönemindeki dış politikadan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e yönelik tartışmalara kadar birçok konuda çarpıcı yorumlarda bulunan Davutoğlu özetle AKP’nin kendi değerlerini hızla zayıflattığını belirterek, yapılan şeyin itibar suikasti olduğunu ve kendilerini üzenin dostlarının suskunluğu olduğunu ifade etti.

Kanal 42 Televizyonunun sahur programına konuk olan ve gazeteci Kerem İşkan’ın sorularını yanıtlayan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başbakanlık koltuğundan inişini hızlandıran ve kamuoyunda ‘Pelikan bildirisi’ olarak kimliği meçhul açıklamayla ilgili ilk kez yorum yapan Davutoğlu, AKP’nin kendi değerlerini hızla zayıflattığını, partinin içine itibar suikasti virüsünün bulaştırıldığını savundu. Davutoğlu Pelikan Dosyası adında bir olaya şahit olduklarını ve maalesef partide birçok isme karşı bunun yapıldığını ifade ettikten sonra, en son Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e yapılanın da buna benzer bir durum olduğunu ifade etti. Kendilerini en çok üzen şeyin ise dostlarının bu konuda suskunlukları olduğunu belirten Davutoğlu, yapılan şeyin itibar suikasti olduğunu dile getirdi.

Trollerle ilgili olarak, burada konunun milli şahsiyetlerin yıptarılarak bu davaya hayatları boyu emek vermiş alın teri, zihin teri dökmüş, vicdanlı insanların itibarsızlaştırarak devre dışı bırakılması olduğunu ve bu isimlere trollerin zaten meçhul olduğunu ve o trolleri kullanan isimlerin de veya kendi gerçek isimleriyle bu faaliyetleri organize edenlere şu davaya zerre miktar katkıları olmadığını dile getirerek, hiç ter dökmediklerin ifade etti. İsim vermek istemeyen Davutoğlu, hayatlarında oturdukları sırça saraylar dışında halkın içerisine girmemiş olan, tek bir insan yetiştirmemiş olan ev tek bir sancı çekmemiş olanlar için, bırakın Arakan’a gidip onlarla kucaklaşmayı, bırakın Gazze’ye gidip kızı bombalamada ölmüş bir babayla kucaklaşmayı, kapı komşusu ile kucaklaşmadıklarını ifade etti.

Konuşmasında Mehmet Görmez’e destek olan Davutoğlu, ama 15 Temmuz şartlarının öyle şeyler getirdiğini ki olabilecek en adi, an alçak iftiralara bu davaya en büyük hizmeti yapmış insanlara rahatlıkla yapabildiğini ifade etti. Yani kendisinin bu anlamda, Görmez Hoca’nın Diyanet İşleri Başkanlığı döneminin bir yüz akı olduğunu ve ondan önce Ali Bardakoğlu hocanın döneminin de öyle olduğunu ifade eden Davutoğlu,  kendi Ak Parti döneminde Diyanet’in performansına bakıldığında Bosna’dan Sancak’taki müftü meselesinden taa Afrika içlerindeki Çad’daki azınlık Müslümanların dini meselelerine kadar elini uzanan bir faaliyetten bahsedilebileceğinin altını çizdi.

28 Şubat’ta talimatla çalışan bir Diyanet İşleri Başkanlığından eğer bugün Mali’ye Osmanlı mimarisi ile müthiş bir cami yapıp bütün orada ‘işte özlenen Türkiye bu’ dedirten bir Diyanet İşleri varsa buna saygı duyulması gerektiğini ifade eden Davutoğlu, itibarsızlaştırmak için bir takım çeteleri, bir takım tetikçileri tuttuğunuz zaman ve onlar üzerinden itibarsızlaştırmaya çalıştığınız zaman bunların arkasında 14 yıllık birikimi berhava etmek isteyen bazı unsurlar olduğunu dile getirdi.

Davutoğlu, sunucu Kerem İşkan’ın “Sizin yeniden döneceğinizden mi endişe ediyorlar” şeklindeki sorusuna ise burada bir troll çetesinde bahsedildiğini ve daha önce sayın Cumhurbaşkanımız ve Hakan Fidan hakkında FETÖ’nün, uluslararası kampanya yürüttüğünü ve ondan önce kendisinin Filistin’le ilgilendiler diye bütün Yahudi lobisinin aleyhilerinde olduğunu ve ondan önce başka lobilerin aleyhlerinde olduğunun altını çizdi.

Cevap vermeye tenezzül etmedikleri için cevap vermediklerini belirten Davutoğlu, trollere kızmadığını ama dostlarının susmasının kendisini üzdüğünü ve Mehmet Görmez Hoca’yı Sayın Abdullah Gül’ü de hedef alan bu tutumların değil esas olarak kendilerini üzenin trollerin saldırmaları değil, yurt içinde ve dışında yakın olduklarını düşündüklerinin dostlarının suskunluğu olduğunun altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Rektörün İlk İcraati Eşini Atamak Oldu

 

Ahmet Davutoğlu Abdullah Gül Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ Üzgünlük Açıklama KOnya Televizyon Hükümet AKP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500